Straż graniczna wytropiła go po śladach butów

2021-08-05 14:40:17 (ost. akt: 2021-08-05 14:44:15)

Autor zdjęcia: WMOSG

Nierozważny grzybiarz przypadkiem przekroczył granicę państwową Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską. Patrol ze Straży Granicznej w Braniewie zorientował się o jego obecności po odcisku obuwia na pasie ornym.
Strażnicy rozpoczęli poszukiwania, poszli w stronę rzeki Banówka i tam też znaleźli dwa ślady obuwia, takie same jak ślady pozostawione na pasie drogi granicznej.

Ślady butów doprowadziły do miejsca zamieszkania sprawcy (ok. 2 km od granicy). 63-letni grzybiarz przyznał się, że zgubił się w lesie, a kiedy zorientował się gdzie jest, to szybko zawrócił. Wejście na pas drogi jest wykroczeniem, za które grozi do 500 zł mandatu. Mężczyzna jednak dostał tylko pouczenie.

Fot. WMOSG

Straż Graniczna przypomina o zasadach obowiązujących przy granicy państwa: należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Przekraczanie jej jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

lew