Braniewo: Śmiertelne potrącenie. Czy kierowca był trzeźwy?

2021-08-02 14:13:13 (ost. akt: 2021-08-02 14:16:07)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W ostatni piątek tegorocznego lipca na drodze powiatu braniewskiego doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Potrąconego nie udało się uratować, czy kierowca audi był trzeźwy?
W miniony piątek — 30 lipca około godziny 22 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez samochód osobowy.

— Do zdarzenia z udziałem Audi A6 doszło na drodze wojewódzkiej numer 507 pomiędzy miejscowościami Bobrowiec-Maciejewo — przekazuje Ireneusz Ścibiorek z PSP Braniewo.

Trwające kilkadziesiąt minut medyczne działania ratownicze niestety nie przyniosły pozytywnego rozstrzygnięcia. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniósł 53-letni mieszkaniec gminy Braniewo.

— Droga wojewódzka została na kilka godzin zablokowana, a ruch skierowano objazdami. Na miejsce wypadku skierowano trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków ochotników z OSP Lipowina, zespół ratownictwa medycznego oraz policjantów — relacjonuje Ścibiorek.


Jak informuje podkom. Jolanta Sorkowicz z KPP w Braniewie, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną jezdni i nie posiadał elementów odblaskowych. Dobra wiadomość jest taka, że kierowca audi był trzeźwy. Teraz wyjaśnianiem wszelkich okoliczności wypadku zajmą się kryminalni.

— Policjanci nieustannie podkreślają ogromną rolę elementów odblaskowych. Osoby, które mają na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem — zaznacza Sorkowicz.

I dodaje: — Stosowanie tego typu elementów w różnej formie — zawieszki, opaski, kamizelki, czy torby na zakupy, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. To dotyczy także tych, którzy wyjeżdżają na drogi bez oświetlenia, a tym samym stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Śmiertelne potrącenie [ZDJĘCIA]

Śmiertelne potrącenie [ZDJĘCIA]Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bob #3071959 2 sie 2021 17:57

    dobra wiadomosc , ze kierowca byl trzezwy? kto to pisze?, ja p............e

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Normalny-prawicowy #3071943 2 sie 2021 14:40

    Zdjęcia wskazują, że denat był raczej pijaczyną, bo musiał iść środkiem drogi. Dodać, do tego brak odblasków po zmroku poza teren zabudowanym i mamy świetny przepis na zrobie problemów dla kierowcy w postaci naprawy auta.

    odpowiedz na ten komentarz