Zamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte

2021-07-30 09:49:43(ost. akt: 2021-07-30 09:50:42)   Materiał partnera
O tydzień zmienił się termin rozpoczęcia prac przy budowie tramwajowej infrastruktury na al. Piłsudskiego. Nowa organizacja ruchu między Mazowieckiego a Głowackiego zostanie wprowadzona w nicy z 7 na 8 sierpnia.
Przez teren poprowadzony zostanie dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dla mieszkańców ulic: Grotha, Narutowicza oraz Kościńskiego od al. Piłsudskiego z kierunku ul. Dworcowej i Mazowieckiego ("Obiegowa"). Wyjazd z osiedla będzie się odbywał poprzez ul. Grotha do al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego.
[mapa]

Objazd do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego dla pojazdów jadących już al. Piłsudskiego od strony ul. Dworcowej został wyznaczony ulicami Mazowieckiego i Żołnierską. Jednocześnie na al. Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego/Pstrowskiego zostanie wyznaczony dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów, a pozostanie jeden pas w relacji na wprost.
[mapa]
Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ulicy Żołnierskiej dla pojazdów jadących od strony ulicy Sikorskiego zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego.

Od środy (4 sierpnia) zostanie zamknięty dla ruchu chodnik i droga dla rowerów wzdłuż jezdni ul. Krasickiego na odcinku od ul. Murzynowskiego do ul. Wańkowicza. W związku z tym zostały wyznaczone tymczasowe ciągi piesze i rowerowe, w tym objazd dla rowerów poza obszarem robót, od ul. Synów Pułku przez osiedle Nagórki do ulic Wańkowicza i Barcza oraz ul. Krasickiego.
[mapa]

Poza tym w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia (sobota/niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Wilczyńskiego od skrzyżowania z ul. Krasickiego do pętli Pieczewo. Do odwołania przestają funkcjonować przystanki na ul. Wilczyńskiego Krasickiego-Wilczyńskiego, Gębika oraz Pieczewo (pętla). Autobusy linii nr 113, 120, 130 oraz 131 będą odjeżdżały z przystanku Panasa a kończyły trasę na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego (na ul. Krasickiego).

Uruchomiona zostaje linia dowozowa Z13 na trasie Krasickiego-Świtycz-Widackiej-Gębika-Żurawskiego:
* do godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę na linię 113 na przystanku Panasa, w następnej kolejności na pozostałe linie odjeżdżające z tego przystanku,

* od godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę z autobusów linii 113 na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego, a w następnej kolejności z autobusów innych linii.

Autobusy linii N01 nie będą skręcać w ul. Wilczyńskiego w kierunku pętli Pieczewo, tylko będą kontynuować jazdę prosto ul. Krasickiego w kierunku przystanków Krasickiego-Wilczyńskiego oraz Kubusia Puchatka i dalej swoją trasą.
[mapa]

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Artur Dulęba #3072380 8 sie 2021 08:51

    Już barany zrobiły sobie objazd do Pisudskego przez ulicę Grotha,, dziś jest niedziela a ruch od godziny 6-tej jakby przyjechalii na. zakupy do jedynego sklepu Lewiatan czynnego w mieście,a co to będzie w poniedziałek?nie chcę nawet myśleć,, miał być dojazd dla mieszkańców a zrobiła się obwodnica, postawcie barany ograniczenie do 50-ciu bo będzie tragedia,, gratulacje również dla tego barana co to wymyślił,Pojeby.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)