Jakie mamy oczekiwania odnośnie występów Polaków na Igrzyskach w Tokio? [SONDAŻ]

2021-07-29 18:05:34(ost. akt: 2021-07-29 18:08:22)
Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) jest już w Japonii, ale na swój olimpijski start w maratonie przyjdzie jej poczekać do soboty 7 sierpnia

Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) jest już w Japonii, ale na swój olimpijski start w maratonie przyjdzie jej poczekać do soboty 7 sierpnia

Autor zdjęcia: facebook.pl

Występy Polaków na międzynarodowej arenie sportowej zawsze budzą emocje. Oglądamy z zaciekawieniem zmagania na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i kibicujemy rodakom, jednak jakie mamy wobec nich oczekiwania? Zbadała to firma Reserch Partner.
Firma Reserch Partner przeprowadziła na panelu Ariadna badanie dotyczące Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Pracownicy sondażowni zbadali trzy elementy:
— Zainteresowanie Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio,
— Dyscypliny w jakich upatrujemy szanse na medale,
— Ilość złotych medali jakie mogą zdobyć Polacy podczas zmagań na tegoroczych Igrzyskach Olimpijskich.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 23-26.07.2021, na ogólnopolskiej próbie 1063 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Olimpiada odbywająca się w stolicy Japonii budzi duże zainteresowanie Polaków. Prawie 40% ankietowanych deklaruje duże zainteresowanie ta imprezą sportową, a kolejne 28% przeciętne.

Fot. Research Partner

Nasze oczekiwania medalowe są przede wszystkim związane z dyscyplinami lekkoatletycznymi oraz siatkówką męską. Blisko 45% Polaków oczekuje sukcesów w tych dyscyplinach. Prawie 30% oczekiwało bardzo dobrych wyników w wioślarstwie (tu mamy już nasz pierwszy srebrny medal) oraz … tenisie, w którym pozostaje nam już tylko liczyć na sukces miksta Iga Świątek / Łukasz Kubot. 22% respondentów liczy na to, że dobrze sprawią się nasi pływacy. Inne dyscypliny, takie jak: kajakarstwo, kolarstwo, koszykówka, podnoszenie ciężarów oraz żeglarstwo wskazywało od 10% do 20% badanych. Pozostałe dyscypliny wskazywało poniżej 10% ankietowanych, nie wierząc w sukcesy naszych reprezentantów.

Fot. Research Partner

Ciekawie wyglądają oczekiwania medalowe Polaków. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Polacy tryskają optymizmem. Pomimo że z ostatniej olimpiady rozgrywanej w Rio de Janeiro w 2016 roku kadra narodowa przywiozła tylko 2 złote medale, to Polacy wierzą w nadejście lepszych czasów. Aż 55% badanych uważa, że zdobędziemy co najmniej trzy złote medale, a ponad jedna czwarta ankietowanych, że olimpijczycy przywiozą ich do kraju co najmniej pięć.

Fot. Research Partner

Źródło: Reserch Partner

Karol Grosz