Dwie artystki z Kijowa okradzione w Olsztynie

2021-07-29 12:49:55 (ost. akt: 2021-07-29 17:37:50)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne Sylwestra Bergolca

24-letnie bliźniaczki Alina i Julia Dedenowe, które przyjechały do Olsztyna na jubileuszowy koncert jednej z podolsztyńskich firm, zostały okradzione z cennych instrumentów. Okoliczności zdarzenia bada Komenda Miejska Policji w Olsztynie.
Siostry Dedenowe przyjechały do Olsztyna na zaproszenie Sylwestra Bergolca, szefa firmy, która obchodziła jubileusz. Koncert odbył się w sobotę, ale artystki postanowiły odpocząć kilka dni w Olsztynie i w tym czasie skradziono bandury, czyli tradycyjny ukraiński instrument.

— Nie mamy pewności, czy stało się to we wtorek po południu, gdy wraz z dziewczynami byliśmy na plaży miejskiej, czy w nocy z wtorku na środę. Po powrocie z plaży nie sprawdzaliśmy, czy te bandury są w kamperze. Zorientowaliśmy się dopiero wtedy, gdy w środę rano zbieraliśmy się do powrotu. Zgłosiliśmy sprawę na policję, która ma przeglądać zdjęcia z monitoringu — poinformował nas Sylwester Bergolc.

Ukrainki grały na tych instrumentach od dziecka. Gdy je otrzymały, to nie były one nowe, tylko zrobione kilkadziesiąt lat wcześniej przez lutnika.

— Walory takich instrumentów są dużo większe niż takich świeżo wyprodukowanych — inaczej brzmią itd. Jednak złodziejowi trudno będzie znaleźć pasera, który będzie chciał je kupić. Osoba, która połasiła się na kradzież tych bandur, nie do końca wiedziała, za co się zabiera — dodał Bergolc.

Wartość strat wyceniono na ok. 50 tysięcy złotych. Obecnie sprawdzane jest to, gdzie i kiedy dokładnie doszło do kradzieży oraz czy znajdował się tam monitoring.


Marta Wiśniewska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ols #3071803 29 lip 2021 18:41

  Witamy w Polsce. Pewnie leżą zniszczone na śmietniku lub w jeziorze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Horst Brys #3071787 29 lip 2021 15:26

  Polskie hamstwo

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Koń Rafał #3071780 29 lip 2021 14:01

  Fiu fiu, kąsałbym

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz