Czy Netflix musi się obawiać konkurencji?

2021-07-29 00:43:41 (ost. akt: 2021-07-29 00:44:50)   Artykuł sponsorowany
Popularność serwisów z filmami jest rzeczywiście ogromna. Firmą najbardziej rozpoznawalną na świecie jest chyba Netflix i ta platforma gwarantuje rzeczywiście całe mnóstwo interesujących tytułów. Okazuje się jednak, że marka ta ma całkiem prężnie działającą konkurencję. Wszystko przez to, że pandemia koronawirusa zmusiła całe społeczeństwa do pozostania w domu. Odizolowani sięgamy po jakieś gry darmowe online, ale o wiele bardziej interesuje nas, jak pokazują statystyki oglądanie filmów, a wybierać jest rzeczywiście w czym. Twórcy tych serwisów doskonale też zdają sobie sprawę, że jest to moment, aby można się było maksymalnie wypromować. Popularność takich portali jest na tyle duża, że na przykład logotyp serwisu pojawia się nawet na pilotach telewizorów. Tymczasem całkiem dobrze radzi sobie i HBO GO albo Amazon Prime video. Takie nasilenie konkurencji to zresztą korzyść dla użytkowników. Mamy większy wybór.

Netflix najbardziej rozpoznawalny?
Z pewnością, jeżeli chodzi o takie serwisy udostępniające filmy pełnometrażowe oraz liczne seriale, to Netflix zdążył się wypromować znacznie wcześniej, aniżeli inny marki. Przecierał niejako szlak w tej branży i z tej popularności wciąż korzysta. W bibliotece znajduje się ogromna ilość filmów, a tematyka potrafi zadowolić najbardziej wybrednych konsumentów popkultury. Samo logo tego serwisu jest chyba najbardziej charakterystyczne i przede wszystkim w porównaniu do innych tego typu ofert, będzie zapadać w pamięć użytkowników.

Biblioteka filmów w HBO GO
Jedną z większych konkurencji dla Netfliksa jest oczywiście HBO GO. Tę markę znamy również od dawna i obecnie całkiem sprawnie radzi sobie jako serwis i telewizja na żądanie. Jest to platforma, gdzie także można znaleźć kultowe filmy takie jak, chociażby jak “Gra o Tron”. Znajdziemy tutaj jednak o wiele więcej tytułów, które są już praktycznie kultowe. Biblioteka również jest niezwykle bogata i aby obejrzeć wszystkie filmy musielibyśmy przeznaczyć na to wiele dni i wiele godzin. Na uwagę zasługuje na przykład uważany za wiele osób skandaliczny tytuł “Euforia” albo katastroficzny “Czarnobyl”. Nie zabraknie także wielu produkcji oryginalnych tego serwisu. Jest cała masa klasyków takich jak wszystkie części „Harrego Pottera” lub „Ojca Chrzestnego”. Mamy do dyspozycji również wiele interesujących filmów dokumentalnych, horrorów i kryminałów. Abonament jest optymalny, bo wynosi tylko 24,90 zł, a filmy możemy oglądać na kilku urządzeniach.

Amerykański gigant Amazon Prime video
Na uwagę na pewno zasługuje również jedna z największych platform z produkcjami filmowymi, czyli Amazon Prime video. To prawdziwy gigant, który oferuje szereg kultowych serii takich jak “Top Gear” albo kontrowersyjny i szeroko komentowany serial dedykowany dla widzów dorosłych “The Boys”. Poza tym to, co będzie wyróżniać ten serwis spośród innych i zapewniać mu dużą konkurencyjność, to cała masa koncertów, a także stand-upów. Zaletą tej oferty jest tak samo jak w przypadku Netfliksa ściąganie na telefon filmów i oglądanie w trybie online. W przypadku HBO GO nie ma takiej możliwości.

Coś dla miłośników polskich filmów
Jeżeli preferujemy stricte polskie produkcje, to również się nie zawiedziemy. Coraz większą popularnością cieszy się nasz rodzimy Player. Prezentowane są tu programy i filmy wyprodukowane przez Grupę TVN Discovery, a także jej zewnętrznych partnerów. W przypadku tego serwisu za jedyne 15 zł miesięcznie możemy oglądać produkcje własne Player Original, a także różne programy, których po prostu nie zdążyliśmy obejrzeć w telewizji.