Meden-Inmed dla wszystkich! Nowe technologie służą naszemu zdrowiu.

2021-07-09 12:00:00 (ost. akt: 2021-07-28 17:04:29)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Naszą misją jest służba kadrze medycznej i jej podopiecznym — mówi Maciej Zinka, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu firmy Meden-Inmed. — Dostarczamy im zaawansowane technologicznie urządzenia medyczne najwyższej jakości.
Firma Meden-Inmed jest polską firmą rodzinną oraz czołowym producentem i dystrybutorem profesjonalnego sprzętu medycznego. Na rynku obecna od 1989 roku — stale wspiera pacjentów, zwracając szczególną uwagę na ich konkretne potrzeby. Dba też o specjalistów i cały czas dotrzymuje kroku naukowcom. Ostatecznie, te ponad trzy dekady doświadczeń i badań po prostu zobowiązują.
Ale firma Meden-Inmed działa też zgodnie z wartościami, które stanowią fundament jej kultury organizacyjnej. — Są dla nas niczym kompas — potwierdza prezes Zinka. — Wyznaczają nam kierunek działania i dalszego rozwoju. Choć każdy członek naszego zespołu różni się od innych, to właśnie te wspólne wartości pozwalają nam tworzyć zgrany i kreatywny zespół.


W jednej drużynie


Z pewnością to wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie techniki medycznej, ale też liczne sukcesy inżynierskie — umożliwiły i znacznie ułatwiły firmie Meden-Inmed szybki rozwój i realizację zamierzeń konstrukcyjno-produkcyjnych. Co za tym idzie, powstały i wciąż powstają kolejne miejsca pracy dla osób, których pasją jest aparatura medyczna służąca ochronie zdrowia. Zespół systematycznie rośnie, bo wciąż dołączają do niego nowi specjaliści z dziedziny elektroniki, mechaniki, wzornictwa, marketingu i ekonomii. A to, jak zawsze, daje dobre podstawy zawodowe i decyduje o szybkim rozwoju firmy. Meden-Inmed wykreował klimat pracy twórczej, ciągłego wyprzedzania najlepszych i pamiętania o celu nadrzędnym: wprowadzaniu nowoczesnej techniki medycznej do klinik, szpitali i przychodni.

— Może nasz sukces polega też i na tym, że cały zespół szybko nauczył się czerpać wiedzę zawodową z doświadczenia środowiska medycznego. Ale też z należną pokorą przyjmujemy oceny naszej pracy, którą regularnie wystawiają nam lekarze, terapeuci, pielęgniarki i wszyscy ci, dla których walka o życie, zdrowie i komfort pacjenta jest nadrzędnym celem — zastanawia się prezes Maciej Zinka.
Dzięki dobrej współpracy ze środowiskiem medycznym w XXI wiek Meden-Inmed wkroczył jako dystrybutor uznanych na świecie producentów aparatury medycznej, ale też jako liczący się coraz bardziej w Europie producent aparatury medycznej i sprzętu do rehabilitacji. Dzięki systematycznie prowadzonym szkoleniom i kursom dla lekarzy oraz terapeutów sam zespół czuje się zmotywowany do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, poziomu wiedzy i sięgania w swoich konstrukcjach po najnowsze rozwiązania technologiczne. Meden-Inmed we współpracy z terapeutami i lekarzami organizuje też specjalistyczne kursy i szkolenia, promujące nowe metody diagnostyki i leczenia.

Maciej Zinka

Dbamy o pacjenta


Jak to było? Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…?
No właśnie.
Jakże często sami przekonujemy się, że granica między zdrowym a pacjentem jest nader wątła. Bo choć jeszcze wczoraj cieszyliśmy się żelazną odpornością na wszelkie choroby — dziś, w jednej chwili możemy potrzebować pomocy, w tym także pomocy bardzo specjalistycznej. A z pomocą może nam przyjść specjalista, który jednak sam, bez specjalistycznego sprzętu niewiele zdziała. I tu wchodzi Meden-Inmed.

— Oferujemy szeroką gamę produktów dla specjalistów z dziedziny rehabilitacji, ortopedii, chirurgii kręgosłupa, ginekologii, urologii, kardiologii, neurologii i wielu innych — wylicza Maciej Zinka. — Ostatnio wzbogaciliśmy nasze portfolio o nowoczesne urządzenia do rehabilitacji weterynaryjnej, rehabilitacji kręgosłupa i termochemioterapii. Oprócz pojedynczych elementów mamy też rozwiązania kompleksowe oraz pomagamy klientom pozyskać fundusze z Unii Europejskiej. Nasze panele do sal operacyjnych cieszą się w Europie ogromnym uznaniem — takim samym jak nasze wyposażenie placówek Medical SPA & Wellness.
Firma Meden-Inmed proponuje ponadto szeroką gamę sprzętu i akcesoriów niezbędnych w domach opieki dla seniorów. Oferta obejmuje wyposażenie łazienek, pokoi, sprzęt do wspomagania mobilności, sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, akcesoria do utrzymania czystości. Ważnym elementem jest też zapewnienie bezpieczeństwa medycznego osobom starszym.

Opieka nad pacjentem niepełnosprawnym lub unieruchomionym — to kolejny obszar działania firmy Meden-Inmed. — Oferujemy kompleksowe rozwiązania do transportu pacjenta z niepełnosprawnością: podnośniki, szyny transportowe oraz profesjonalne wózki kąpielowe, ułatwiające dbanie o higienę pacjenta. Wspomagamy w ten sposób nowoczesnym sprzętem i pacjentów, ale też ich opiekunów, ułatwiając im codzienną, niełatwą przecież pracę — mówi Maciej Zinka.

Choćby takie podnośniki. Podnoszą komfort życia osoby chorej, bo dają możliwość przemieszczania się bez potrzeby korzystania z wózka inwalidzkiego. Tylko tyle i aż tyle.


Laboratorium Caren


Cóż z tego, że to laboratorium wirtualnej rzeczywistości? Już sama nazwa przywołuje wizerunek pięknej, nieco dumnej kobiety, a możliwości Caren z Meden-Inmed po prostu oszołamiają!

Bo akurat ta CAREN (ang.: Computer Assisted Rehabilitation ENviroment — sterowane komputerowo środowisko do rehabilitacji) ocenia równowagę, jednocześnie ją trenując — pozwala skupić się na wszystkich aspektach równowagi i lokomocji, zarówno w badaniach, jak i leczeniu klinicznym. Wykorzystuje rzeczywistość wirtualną, umożliwiając naukowcom ocenę zachowania pacjenta przy uwzględnieniu pracy zmysłów oraz reakcji na bodźce wizualne, słuchowe i przedsionkowe — czyli te dotyczące układu przedsionkowego, który znajduje się w uchu wewnętrznym i dzięki swoim receptorom informuje nas o ruchu liniowym (przód-tył, góra-dół), wibracji oraz ruchu obrotowym. CAREN pomaga też w analizie i terapii chodu, w kontroli motorycznej. Ocenia też wpływ perturbacji, a następnie przeprowadza trening z wykorzystaniem perturbacji właśnie.

Bazowe oprogramowanie systemu CAREN to kompleksowe rozwiązanie dla każdego elementu systemu. Bezproblemowe łączenie aplikacji i wyświetlanie wirtualnych scen na bieżni oraz platformach ruchu jest proste i realizowane za pomocą gotowych schematów blokowych. Użytkownik z łatwością dostosuje parametry zadań dla pacjenta i prawidłowo ustawi system pomiarowy, aby osiągnąć wiarygodne wyniki podczas każdego badania. Z kolei system Human Body Model umożliwia biomechaniczną analizę ciała za pomocą analizy chodu. Konstrukcja zastosowanego modelu ułatwia analizę kinematyki i kinetyki stawów, a także szacowanie i wizualizację funkcji mięśni w celu tworzenia bardzo dokładnych ocen i informacji dotyczących ruchu.

A ostatnia jest koza — czyli GOAT: Gait Offline Analysis Tool — z angielskiego narzędzie do analizy chodu w trybie offline (jako rzeczownik pospolity ‘goat’ po angielsku znaczy koza). Tak czy siak, GOAT to bezcenne oprogramowanie online/offline, które pomaga szybko uzyskać wgląd w dane podczas ich zbierania. Synchronizacja obrazów wideo, danych 3D i wykresów chodu zwiększa wiarygodność zebranych pomiarów. Zaawansowane narzędzia pozwalają dodatkowo na raportowanie i analizę pomiarów za pomocą przyjaznego dla użytkownika oprogramowania, które nawet niewprawionemu operatorowi nie sprawi żadnych trudności.


A dla mnie…?


— Jak trzeba, to nawet dziennikarzowi możemy pomóc w jego codziennej pracy — przekonuje mnie Maciej Zinka. — Szczególnie takiemu, który wiele godzin spędza, stojąc i przeprowadzając wywiady…!

Sęk w tym, że Meden-Inmed sporą część swoich technologicznych zainteresowań poświęca też ergonomii pracy. — Wyobrażam sobie zatem, że w przypadku długiego wywiadu, który odbywać się będzie w pozycji stojącej, w dodatku z bardzo gadatliwym rozmówcą — nasza firma może wspomóc panią, wyposażając w egzoszkielet do podparcia. W ten sposób odciążymy pani kończyny dolne oraz kręgosłup — tłumaczy Maciej Zinka.

Tego jeszcze nie było — takiego wsparcia w czasie pracy jeszcze nie miałam, a i pierwszy raz w ogóle coś takiego mi zaproponowano. Ale… Z firmą Meden-Inmed wszystko jest możliwe…!

Magdalena Maria Bukowiecka

Źródło: Gazeta Olsztyńska