Jastrzębie kusi TJ Defalco. AZS Olsztyn pozostaje nieugięty

2021-07-28 19:56:06 (ost. akt: 2021-07-28 20:01:20)

Autor zdjęcia: mat. prasowe klubu

Nowy skład AZS-u Olsztyn "na papierze" prezentuje się dużo lepiej niż w minionym sezonie. Szczególne emocje budzi dwójka nowych przyjmujących: Torey Defalco i Mesain Salehi, młode gwiazdy czołowych reprezetacji na świecie, które błyszczą na Igrzyskach w Tokio. Kibice AZS-u mogą mieć powody do radości, jednak pozostają obawy, czy ktoś bogatszy nie zgłosi się po utalentowanych przyjmujących.
W mediach społecznościowych trwa ożywiona dyskusja na temat ewentualnego transferu amerykańskiego przyjmującego AZS-u Olsztyn Toreya Defalco do Jastrzębskiego Węgla. Aktualny mistrz Polski niedawno poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Tine Urnautem, który zdecydował się przejść do Zenitu Sankt Petersburg.


Lukę w składzie klubu z Jastrzębia po odejściu Tine Urnauta ma załatać przyjmujący Olsztyna Torey Defalco. Na twitterze od kilku dni trwa ożywiona dyskusja o tym, że amerykański przyjmujący może rozstać się z klubem z Olsztyna jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.


Indykpol AZS Olsztyn ogłosił Toreya Defalco na początku czerwca. Amerykański przyjmujący podpisał z klubem roczny kontrakt. Obecnie siatkarz przebywa w Tokio, gdzie wraz z reprezentacją Stanów Zjednoczonych walczy o medale olimpijskie. Torey Defalco jest jedną z gwiazd swojej reprezentacji, do tej pory wystąpił w każdym meczu na turnieju.


Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. Tomasz Jankowski podkreśla, że Torey Defalco ma ważny kontrakt z klubem, potwierdza jednak, że kontaktował się z nim menadżer zawodnika. Dla klubu jednak temat nie istnieje, i wszystko wskazuje, że Torey Defalco zostanie w Olsztynie.

TJ Defalco jest jednym z największych transferów Indykpolu AZS Olsztyn tego lata. Amerykanin przychodzi do stolicy Warmii jako gwiazda reprezentacji USA. Prezes Tomasz Jankowski tak odnosił się do transferu TJ Defalco.

—Torey DeFalco jest świetnym zawodnikiem, który rozegrał bardzo dobry sezon we Włoszech — mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. — Pokazuje też swoją klasę podczas Ligi Narodów, gdzie po trzech seriach gier, jest najlepszym punktującym reprezentacji USA. Jestem przekonany, że będzie on czołową postacią w nadchodzącym sezonie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. — podsumowuje prezes Jankowski.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2021/2022:

Rozgrywający: Jan Firlej, Karol Jankiewicz
Przyjmujący: Robbert Andringa, TJ DeFalco, Meisam Salehi, Wiktor Janiszewski Środkowi: Mateusz Poręba, Taylor Averill, Szymon Jakubiszak, Dawid Siwczyk Atakujący: Karol Butryn, Jan Król
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KRUK #3071761 29 lip 2021 07:19

    Kasa rozwija ale i tłamsi sport Ten taki szlachetny z zasadami

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Marian Gajda #3071758 29 lip 2021 06:46

    Takiej sytuacji nie powinno być w Plus Lidze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz