Senior pojedzie za darmo tylko w Olsztynie. W Barczewie musi już zapłacić

2021-08-05 08:31:00(ost. akt: 2021-08-05 08:49:32)

Autor zdjęcia: freepik

Osoby powyżej 70 roku życia z autobusów komunikacji miejskiej w Olsztynie mogą korzystać za darmo. To samo dotyczy sąsiednich miejscowości: Dywit, Klewek czy Purdy. W gminie Barczewo jest już jednak inaczej — seniorzy są zobowiązani do skasowania biletu ulgowego. Tylko skąd mają o tym wiedzieć?
Zmiany taryfy biletowej w Barczewie dotyczącej seniorów weszły w życie 1 marca tego roku. Każda gmina podpisuje indywidualną umowę z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Nie znamy szczegółów porozumienia z Barczewem, ponieważ nie udało nam się skontaktować z odpowiednimi osobami. Jednak Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT-u, poinformował nas, że szczegóły dotyczące ulg taryfowych reguluje uchwała gminy Barczewo.

— Na linii autobusowej nr 124 kursującej między Barczewem a Olsztynem pasażerowie podróżują na takich samych zasadach jak w całym układzie komunikacyjnym Olsztyna. Na trasie obowiązują te same ceny biletów. Wyjątek stanowią seniorzy — napisał w swojej odpowiedzi.

Nie wiadomo jednak, kiedy seniorzy jadący do Barczewa są zobowiązani do skasowania biletów oraz gdzie znajdą informacje na ten temat. Może wyświetla się komunikat w autobusie lub zapętlone nagranie przypomina o konieczności skasowania biletu? Zapytaliśmy się o to rzecznika ZDZiT-u, ale nie dostaliśmy odpowiedzi.

Nie wiadomo również, jak przeprowadzane są kontrole biletów w autobusach aglomeracyjnych. Czy jest to obowiązek kierowcy, czy może na tak długich trasach również pojawiają się kontrolerzy? Pytanie oczywiście zadaliśmy, ale odpowiedzi nie dostaliśmy.

Do tematu wrócimy.

ak, lew

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3072167 5 sie 2021 10:40

    Kiedy w końcu mieszkańcy przyolsztyńskich osiedli zaczną płacić za bilety realną cenę bez dotacji z budżetu miasta . czyli bez dotacji pochodzącej z naszych podatków.Mało że budujemy im tramwaje , wystarczy że dojdą kilkaset metrów do przystanków na terenie miasta np. z osiedla.Tęczowy Las, nie wspominając o siedlu Bartąg gdzie wręcz doprowadzona do tych osiedli linię autobusową.Niech ich gminy dokladają sie do każdego biletu , bo teraz dokładają sie tylko do utrzymania linii ,które faktycznie wyjeżdżają poza granice miasta

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz