Elblążanie na podium

2021-07-26 20:48:59(ost. akt: 2021-07-26 20:50:28)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: W. Załuski

W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się 36 młodzieżowe mistrzostwa Polski w sprintach kajaków klasycznych. Startujący w zmaganiach mistrzowskich reprezentanci KS Silvant Kajkak Elbląg wywalczyli cztery medale. Na najwyższym podium w K-2 na dystansie 1000 metrów stanęli: Marcin Rojek i Paweł Krauze.
Na tym samym dystansie w K-4 również najlepsi okazali się elblążanie, płynąc w składzie: Gabriel Gładykowski, Tomasz Pytlak, Paweł Krauze i Igor Komorowski. Ta sama czwórka elblążan, wywalczyła brązowy medal na dystansie 500 metrów. Wygrała Posnania Poznań przed MKS Czechowice - Dziedzice. Kolejny medal, ale srebrny w K-1 na dystansie 1000 m wywalczył Przemysław Rojek. Elblążanin przegrał z Przemysławem Korsakowskim (KS Power Gorzów Wlkp). Dzięki wywalczeniu tytułu wicemistrza Polski, podopieczny trenera Wojciecha Załuskiego, wywalczył przepustkę na młodzieżowe mistrzostwa świata, które odbędą się w Portugalii.