Stosy w Miłakowie nie zapłoną. Radni odrzucili petycję Akcji Katolickiej

2021-07-26 14:01:45 (ost. akt: 2021-07-26 14:35:47)

Autor zdjęcia: Wiedźmuchy/Facebook

Dziś (poniedziałek 26 lipca) radni z Komisji Skarg Wniosków i Petycji w Miłakowie odrzucili petycję Akcji Katolickiej w sprawie "Wiedźmuch". Trzech radnych głosowało za odrzuceniem petycji, jeden za rozpatrzeniem, natomiast jedna osoba była nieobecna.
Akcja Katolicka z Miłakowa wystosowała do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji petycję, która miała ograniczyć działalność grupy artystycznej "Wiedźmuchy". Do sprawy włączyła się posłanka Lewicy Monika Falej i poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas.

Po tym jak sprawa nabrała rozgłosu Akcja Katolicka z Miłakowa wydała oświadczenie, w którym poinformowali m.in., że: Pod przykrywką humoru, zabawy i aktywności charytatywnej, przemycane są treści co najmniej wątpliwe, którym, jako grupy duszpasterskie, czuliśmy się w obowiązku przeciwstawić (załączony wniosek do komisji, dokładnie obrazuje przesłanki podjętego przez nas działania).

Dziś (poniedziałek 26 lipca) w Miłakowie odbyło się głosowanie, którego wynikiem było odrzucenie przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji pisma Akcji Katolickiej. Całą sprawę na swoich mediach społecznościowych skomentowała posłanka Monika Falej:


Do sprawy odniósł się także poseł Jacek Protas

— Cieszę się, że samorząd okazał zdrowy rozsądek i nie daje się włączyć w nagonkę na osoby, które mają prawo do tego żeby prezentować sztukę i realizować się w teatrze — komentuje poseł KO Jacek Protas dla "Gazety Olsztyńskiej".

Do sprawy wrócimy...

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lucek #3071613 26 lip 2021 21:39

    Pedofile w sukienkach nie zajmą się sobą. Nieroby złodziejskie.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Magda #3071588 26 lip 2021 16:11

    Monika Falej, cudownie że wstawiła się za tymi ludźmi, ale gdyby nie było zgrzytu z kościołem ruszyłaby 4 litery? Ale w jednym jest super, jest tak ślimakowata, lewicowa, cudownie się o niej czyta, te bzdury którymi się zajmuje na co dzień.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz