Trzy inwestycje do Polskiego Ładu

2021-07-22 07:50:37(ost. akt: 2021-07-22 07:50:53)   Artykuł sponsorowany
Trwa przyjmowanie wniosków do pilotażowej edycji "Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych". Olsztyn zgłosi do programu trzy zadania, które pozwoliłyby na rozwój miasta.
Fundusz ma być inicjatywą zwiększającą możliwości rozwojowe samorządów. W programie można wnioskować o dofinansowanie inwestycji z 35 różnych obszarów.
W przypadku Olsztyna przygotowywane są dokumenty związane z budową i modernizacją dróg. Będą dotyczyć powstania nowego przebiegu ul. Bałtyckiej od wiaduktu nad torami do granic miasta, budowy ul. Plażowej wraz z modernizacją ul. Pstrowskiego oraz nowego wiaduktu nad torami na Tracku.

- To inwestycje, które z jednej strony są oczekiwane przez mieszkańców, z drugiej zaś dają szansę na rozwój miasta - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
O ulicę "Nowobałtycką" upominają się mieszkańcy m.in. Likus, Redykajn czy Gutkowa. Jej powstanie znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo mieszkańców tych osiedli. W przypadku ulicy Plażowej - powstałoby kolejne połączenie południowych osiedli z al. Piłsudskiego, a także otwarcie komunikacyjne terenów inwestycyjnych w pobliżu Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wiadukt nad torami na Tracku (zamiast obecnej kładki) to usprawnienie komunikacyjne dla okolicznych mieszkańców, a także szansa na uruchomienie ogromnych obszarów przemysłowych między torami a ul. Lubelską.

- W przypadku przygotowywanych przez nas wniosków będziemy mogli uzyskać nawet 95 proc. wartości inwestycji - dodaje prezydent Piotr Grzymowicz.
Szacowany koszt budowy ul. "Nowobałtyckiej" to 240 mln złotych, ul. Plażowa oraz modernizacja Pstrowskiego od Mazowieckiego do Wyszyńskiego (I etap) ma wartość 28 mln zł, natomiast wiadukt nad torami w Tracku - niemal pięć mln zł.
Termin składania wniosków do Funduszu Polski Ład mija 30 lipca.


Obrazek w tresci

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nikt ważny #3071506 24 lip 2021 09:32

  Niech Pan Prezydent nie krytykuje Rządu PiS, to może otrzymamy dofinansowanie zgłoszonych projektów. Bez dyplomacji guzik się osiągnie. Nowobałtycka jest tak samo potrzebna jak przedłużenie ul. Wilczyńskiego w kierunku al. Warszawskiej (na projekty, opracowania, itp. wydano prawie 2 miliony złotych). Obawiam się, że to kolejne obietnice Pana Prezydenta, a finalnie okaże się "żeśmy złożyli projekt ale nie otrzymaliśmy finansowania". Wszystko czym dysponujemy na inwestycje w Olsztynie zjadają tramwaje (tabor - droższy z powodu aneksowania umowy i budowa nowej linii) oraz remont/budowa nowej Uranii. "Doskonałe" przeprowadzenie przetargu na sprzedaż działki przy Ul. Głowackiego (ta z basenem) sprawiło, że oczekiwanej kasy może brakować w rubryce "środki finansowe na inwestycje".

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. pruskababa #3071427 22 lip 2021 18:24

  A na kanalizację deszczową i remont króciutkich ulic Oficerskiej i Fałata pieniędzy NIGDY nie będzie. Więc, co za różnica, która partia rządzi?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3071390 22 lip 2021 08:04

  A nowy stadion piłkarski!?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz