Lenistwo czy głupota? W lesie pod Olsztynem znaleziono opony i kanapę

2021-07-20 14:24:45(ost. akt: 2021-07-20 14:29:03)
Ktoś wyrzucił w lesie w Kudypach kilkadziesiąt opon

Ktoś wyrzucił w lesie w Kudypach kilkadziesiąt opon

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Kudypy

Ktoś podrzucił do lasu w Kudypach w gminie Gietrzwałd kilka dni temu stertę zużytych opon. Dziś leśnicy znaleźli dużą i ciężką kanapę. "Może to dla biednego liska, żeby nie musiał spać w norze?" — pytają.
Nie pomagają akcje, upomnienia, mandaty. Cały czas wyrzucamy niepotrzebne rzeczy do lasu. Tym razem leśnicy z Nadleśnictwa Kudypy znaleźli wyrzucone opony.

— To już kolejny raz kiedy w Nadleśnictwie Kudypy znajdujemy takie niespodzianki — zauważa Paulina Rutkowska z Nadleśnictwa Kudypy. — Dla niektórych osób las wciąż jest najlepszym miejscem na utylizację odpadów. W domyśle: leśnicy posprzątają, więc po co ponosić koszty utylizacji, łatwiej wywieźć do lasu? Trzeba piętnować takie zachowanie.

Ktoś wyrzucił w lesie w Kudypach kilkadziesiąt opon

Ponad 80 proc. pozostawianych śmieci w lasach to śmieci użytkowe, a ostatnio nagminnie pozostałości demontowanych pojazdów — takie właśnie znaleziono w Kudypach. To kilkadziesiąt opon, zderzaki i inne drobne części samochodowe.

Leśnicy natrafili też na skórzaną kanapę, którą też ktoś celowo wyrzucił w lesie.


W Nadleśnictwie Kudypy znaleziono też 15 tys. zgniłych kurzych jaj. Były spakowane i ustawione na drewnianych paletach. Zupełnie surrealistycznym zdarzeniem było też znalezienie lodówki w Nadleśnictwie Mrągowo, która stała na środku leśnej polany. Po jej otworzeniu okazało się, że jest wypełniona gnijącym mięsem. Komuś zapewne się zepsuła, a w niej mięso, więc wywiózł wszystko do lasu. Innym razem w Nadleśnictwie Nidzica ktoś wyrzucił odpady chemiczne — lakiery. Utylizacja kosztowała leśników 120 tys. zł. To już duża kwota. A gdy rusza sezon remontów, lasy też to odczuwają. Znajdujemy meble, armaturę, sprzęt RTV i AGD. Dosłownie wszystko, co tylko może komuś przyjść do głowy.

W skali roku na sprzątanie lasów w Olsztynie i w okolicach wydaje się ok. 1,5 mln zł. Zebrane śmieci pomieściłyby się w 85 naczepach tirów. I tak co roku...

ar

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JaZa #3071293 21 lip 2021 07:11

  Lasy są pełne części samochodowych bo nikt nie chce przyjmować tych odpadów. Jeżeli już to za sporą odpłatnością. Koszty utylizacji powinny być wliczone w cenę (jak akumulatory), może to coś pomoże.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. SUSAN BENSON #3071267 20 lip 2021 18:37

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas przez e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie stawki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci /brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

 3. ano #3071255 20 lip 2021 17:19

  Takie same pozostałości po samochodach leżą na byłym poligonie. Ktoś tam musiał na tę ścieżkę wjechać samochodem, bo na plecach tego nie zaniósł. Jakim trzeba być człowiekiem aby niszczyć przyrodę która i tak ledwo dyszy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz