Ponad dwustu zawodników na ostródzkiej strzelnicy

2021-07-16 13:20:31 (ost. akt: 2021-07-20 13:32:56)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Po raz pierwszy w naszym województwie zostały zorganizowane międzynarodowe zawody strzeleckie rangi "level III". Zawodnicy rywalizowali na strzelnicy IBiON w Ostródzie.
Rośnie zainteresowanie strzelectwem dynamicznym IPSC, dlatego Warmiński Klub Strzelecki 10 w Olsztynie wystąpił do dyrekcji IPSC Regionu Polska z inicjatywą zorganizowania po raz pierwszy w naszym województwie zawodów rangi "level III".

Zawody WARMIA-MAZURY CUP 2021 HG/PCC IPSC LEVEL III odbyły się w Ostródzie w dniach 10 i 11 lipca br. IPSC to skrót od International Practical Shooting Confederation – Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Praktycznego, która zrzesza amatorów strzelectwa dynamicznego na całym świecie.

Organizatorem imprezy i kierownikiem zawodów w Ostródzie był Kamil Kalinowski z Klubu WKS10 w Olsztynie, uznany instruktor strzelectwa i sędzia oraz strzelec IPSC, który razem z prezesem olsztyńskiego klubu Robertem Wasielewskim wysoko postawili poprzeczkę. W Ostródzie do rywalizacji przystąpiło około 200 zawodników. Oprócz zawodników z naszego kraju pojawili się reprezentanci m.in. Litwy, Szwecji i Norwegii. Przygotowano dla nich 16 torów.

Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody, między innymi vouchery na zakup broni, sejfy na broń krótką, optyka strzelecka, wyposażenie strzelca, itp. ufundowane przez sponsorów.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Bogusław Fijas wójt Gminy Ostróda, Andrzej Wiczkowski starosta powiatu ostródzkiego, Gustaw Marek Brzezin marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski.

Zwyciężyli w konkurencjach:
• IPSC HANDGUN CLASSIC
1. SZCZĘSNY Bartosz NTS Warszawa, punkty: 1 170,0000 i 100 proc.
2. KALETKA Zbigniew SILESIA GUNS Gierałtowice, punkty: 822,4483 i 70,29 proc.
3. GOŚLICKI Rafał LEGIA Warszawa, punkty: 748,3223 i 63,96 proc.

• IPSC HANDGUN OPEN
1. TAUSIEWICZ Marcin LEGIA Warszawa, punkty: 1 096,1584 i 100 proc.
2. CHOJNOWSKI Dawid SAGITTARIUS Piątnica, punkty: 1 026,1278 i 93,61 proc.
3. WOJCIESZEK Marcin SIGMA SHOOTING Łódź, punkty: 967,1495 i 88,23 proc.

• IPSC HANDGUN PRODUCTION
1. LIND Gabriel IPSC Sweden, punkty: 1 046,5988 i 100 proc.
2. SIENKIEWICZ Piotr GATLING Połczyn Zdrój, punkty: 1 008,8807 i 96,40 proc.
3. MIRZWA Kamil MAGNUM Chełm, punkty: 916,8270 i 87,60 proc.

• IPSC HANDGUN PRODUCTION SENIOR
1. OSTRZYCKI Jacek GWARDIA Olsztyn, punkty: 886,8463 i 100 proc.
2. BOJANOWSKI Piotr ZKS Warszawa, punkty: 869,1246 i 98 proc.
3. GĄDEK Wojciech TS 44 Kraków, punkty: 713,5399 i 80,46 proc.

• IPSC HANDGUN PRODUCTION JUNIOR
1 SIENKIEWICZ Piotr GATLING Połczyn Zdrój, punkty: 1 008,8807 i 100 proc.
2 KACZMARCZYK Sebastian HALINKA ARMS Jawiszowice, punkty: 898,8728 i 89,10 proc.
3 SIECZKA Adam HALINKA ARMS Jawiszowice, punkty: 854,5769 i 84,71 proc.

• IPSC HANDGUN PRODUCTION SUPER SENIOR
1. BEREZOWSKI Paweł ZKS Warszawa, punkty: 632,7067 i 100 proc.
2. GÓRKA Tadeusz KROKUS Nowy Sącz, punkty: 620,8148 i 98,12 proc.
3. KACZYŃSKI Krzysztof ZKS Warszawa, punkty: 576,6517 i 91,14 proc.

• IPSC HANDGUN PRODUCTION OPTICS
1. LIPIŃSKI Mariusz ZKS Warszawa, punkty: 1 059,3182 i 100 proc.
2. HOŁUBOWSKI Tomek COLT Wrocław, punkty: 977,5827 i 92,28 proc.
3. BINKEVICIUS Ramunas IPSC Lithuania, punkty: 977,5407 i 92,28 proc.

• IPSC HANDGUN STANDARD
1. MICHALIK Krzysztof SQUAD Kraków, punkty: 1 069,1993 i 100 proc.
2. KORONKIEWICZ Michał COLT Łódź, punkty: 1 024,2098 i 95,79 proc.
3. BURY Dawid ZSD Kraków, punkty: 998,3507 i 93,37 proc.

• IPSC HANDGUN STANDARD SENIOR
1. MARKOWSKI Robert SHOOTING-ACADEMY Łódź, punkty: 925,2086 i 100 proc.
2. MADAJEWSKI Leszek TARCZA Szamotuły, punkty: 753,7859 i 81,47 proc.
3. BURZEC Wiesław ZSD Kraków, punkty: 716,9232 i 77,49 proc.

• IPSC HANGUN STANDARD LADY
1. BOCHEŃSKA Aneta TARCZA 96 Poznań, punkty: 922,1951 i 100 proc.
2. SZCZĘSNA Anna COLT Wrocław, punkty: 657,9224 i 71,34 proc.
3. HUBICKA Jolanta COVER Warszawa, punkty: 644,7480 i 69,91 proc.

• IPSC PISTOL CALIBER CARABINE
1. SZYSZKA Amadeusz HUSARZ Opole, punkty: 1 132,1175 i 100 proc.
2. KAZANSKIS Marius IPSC Lithuania, punkty: 1 067,7474 i 94,31 proc.
3. POPIOŁEK Grzegorz SSCZC Toruń, punkty 973,0523 i 85,95 proc.

Przez dwa dni zawodnicy rywalizowali na przygotowanych 16 torach. Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody.