Chwile grozy w Olsztynie. Strażacy wchodzili przez okno do akademika w Kortowie [ZDJĘCIA]

2021-07-20 09:16:59(ost. akt: 2021-07-20 10:50:35)

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Dzisiaj w nocy (z poniedziałku na wtorek 19/20 lipca) pod olsztyńskim akademikiem interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, radiowóz i karetka pogotowia. Strażacy rozstawili drabinę i weszli do akademika przez okno.
Wczoraj pod DS 119 w Kortowie strażacy rozstawili drabiny i wchodzili do akademika, jak udało nam się ustalić, istniały uzasadnione podejrzenia, że mieszkańcowi pokoju mogło się coś stać.

— Wczoraj w okolicy 23:30 przy akademiku DS 119 przy ul. Dybowskiego 9 w Olsztynie, strażacy, policjancji i ratownicy medyczni przeprowadzili interwencję, w sprawie mieszkańca akademika, którego życie lub zdrowie mogło być zagrożone. Otrzymaliśmy zgłoszenie, że mieszkańcy z piętra niżej skarżą się na kapiącą z sufitu wodę, a mieszkaniec pokoju wyżej od wielu dni nie był widziany — mówi podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Strażacy weszli przez okno do pokoju, w którym znaleźli śpiącego mężczyznę. Gdy się obudził, był w szoku, bo nie spodziewał się takiej pobudki.

Kapiąca woda prawdopodobnie jest wynikiem awarii.


kg