Strażnicy Miejscy z Olsztyna uratowali agamę brodatą. Chodziła po parkingu

2021-07-16 12:40:57(ost. akt: 2021-07-16 13:07:25)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Olsztyn

Strażnicy miejscy z Olsztyna znaleźli dziś nietypowego zwierzaka - agamę brodatą. Są to zwierzęta dość popularne w domowych hodowlach, jednak ich utrzymanie często sprawia problemy. Strażnicy przekazali zwierzaka odpowiednim służbom.
Zwierzęta egzotyczne, takie jak agama brodata, wymagają szczególnej opieki. Oprócz zapewnienia im odpowiednio dużego terrarium (w przypadku dorosłej agamy musi mieć ono co najmniej 2m długości i metr szerokości), konieczna jest specjalna suplementacja i odpowiedni pokarm.

Agama brodata nie jest gatunkiem inwazyjnym, czyli nie przeżyłaby w naszym środowisku zimą, w Polsce nie ma również odpowiednich warunków, w której gad mógłby się rozmnożyć.

Fot. Straż Miejska Olsztyn

Mieszkaniec Olsztyna, który zauważył jaszczurkę na parkingu, powiadomił strażników, a ci przetransportowali gada do weterynarza. Agama była głodna i zaniedbana, obecnie znajduje się pod opieką specjalistów.

Od autora:

Zwierzęta to nie zabawki. Jako osoba, która od wielu lat zajmuje się hodowlą zwierząt egzotycznych wiem, że potrafią one sprawić problemy. Decydując się na zakup agamy nie kierujmy się tylko jej pięknym wyglądem, ale przede wszystkim pomyślmy, czy jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teddy #3071072 16 lip 2021 16:15

    Qrcze...teraz jak trzeba się logować to i hejterów nie ma...słabo..nie ma co poczytać...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz