Huśtawka ogrodowa - odrobina relaksu w ogrodzie

2021-07-16 11:43:17 (ost. akt: 2021-07-16 11:44:25)   Artykuł sponsorowany
Huśtawki ogrodowe towarzyszą wielu z nas od najmłodszych lat. Dla dzieci były one świetną zabawką, dla starszych z kolei są miejscem na codzienny reks – przy piciu kawy, czytaniu książki lub po prostu beztrosko odpoczywając na świeżym powietrzu. Huśtawki ogrodowe w różnych rozmiarach i wzorach wciąż można zauważyć na działkach i na podwórkach, co świadczy o tym, iż moda na nie trwa w najlepsze. Bez trudu znajdziemy odpowiedni dla nas model huśtawki ogrodowej niezależnie od tego, czy dysponujemy tylko niewielką przestrzenią, czy dużym, przestrzennym ogrodem. Jak wybrać najlepszą huśtawkę ogrodową i na co zwrócić uwagę?

Kiedy warto kupić huśtawki ogrodowe?
Meble ogrodowe to nie tylko krzesła, sofy czy stoły, uprzyjemniające pobyt w ogrodzie. Huśtawka ogrodowa znacznie uprzyjemni odpoczynek, stając się centralnym punktem zabaw najmłodszych oraz miejscem, w którym promienie słoneczne umilą pobyt w ogrodzie w czasie relaksu po ciężkim dniu pracy. Możesz ustawić ją w każdej części twojego ogrodu tak, by nie przeszkadzała podczas prac porządkowych, a jednocześnie uatrakcyjniała wygląd ogrodu. Huśtawka ogrodowa może być ustawiona nie tylko w ogrodzie – niektóre modele pozwalają na użytkowanie jej w takich miejscach jak taras czy balkon – wszędzie tam, gdzie jest wystarczająca przestrzeń do odpoczynku. Szczególnie dobrze sprawdzą się w takich miejscach huśtawki z regulowanym daszkiem, będącym ochroną przed promieniami słonecznymi.

Jaka huśtawka ogrodowa będzie najlepsza do ogrodu?
Ze względu na ogrom dostępnych modeli huśtawek ogrodowych trudno jest wybrać tę, która nas najbardziej usatysfakcjonuje. Ważne jest przede wszystkim z jakiego materiału jest ona wykonana. Wybierając konstrukcje z aluminiowym stelażem będziemy mogli z łatwością przenosić huśtawkę w inne miejsce. Również metalowy stelaż zapewni dużą mobilność, w przeciwieństwie do produktów wykonanych z drewna. Drewno wygląda okazale i jest wyjątkowo trwałe, jednak wykonane z niego huśtawki ogrodowe wymagają częstej konserwacji. Ważnym parametrem jest także maksymalne obciążenie huśtawki. Ma to wpływ na komfort użytkowania, zwłaszcza w przypadku rodzin wieloosobowych. Dodatkowo warto przed zakupem huśtawek sprawdzić, ile osób powinno pomieścić siedzisko i czy jest wystarczająco wytrzymałe zarówno w przypadku użytkowania przez dzieci, jak i osoby dorosłe.

Jaką kupić huśtawę ogrodową dla dzieci?
Huśtawka ogrodowa dla dzieci może być użytkowana przez najmłodszych w każdym wieku. W przypadku niemowlaków i kilkulatków powinna ona być nie tylko wygodna, ale także by miała formę siedziska. Pozwoli to na bezpieczną zabawę, jednak korzystając z huśtawki, musimy włożyć dziecko do środka. To idealne rozwiązanie dla małych użytkowników, ponieważ mają oni jeszcze stosunkowo słabo rozwinięty zmysł równowagi i mogą mieć trudności w utrzymaniu się w na siedzisku. Dla starszych dzieci przeznaczona jest huśtawka ogrodowa, która składa się z siedziska i dwóch linek lub łańcuchów, które je podtrzymują. Są to urządzenia niezbyt duże, można je więc postawić na tarasie. Przed użyciem warto jednak sprawdzić, jakie jest jej maksymalne obciążenie.

Akcesoria do huśtawki ogrodowej
Jakie akcesoria do huśtawki ogrodowej powinniśmy kupić? Przydatna będzie moskitiera, dzięki której zwłaszcza pod wieczór zabezpieczymy się przed atakiem owadów, których pełen jest każdy ogród. Moskitiera musi mieć opcję zdejmowania jej i zakładania, by huśtawka spełniała swoje zadanie o każdej porze dnia. Dobrze jest, gdy huśtawka, niezależnie od tego, czy miejscem hjej ustawienia jest trawnik czy taras, miała chroniący ją przed nadmiernym słońcem i przegrzaniem daszek. Dla większej wygody i lepszego odpoczynku przydatne będą poduszki oraz podłokietniki.