Wyrzucił śmieci do lasu i został przyłapany

2021-07-10 21:45:13(ost. akt: 2021-07-10 22:36:58)

Autor zdjęcia: Jolanta Futera

Na gorącym uczynku przyłapany został mieszkaniec Giżycka, który kilka dni temu wyrzucił śmieci do lasu miejskiego.
Strażnicy ochrony przyrody w Giżycku byli świadkami wyrzucania worków pełnych śmieci do lasu miejskiego. Od kilku miesięcy strażnicy patrolują okoliczne lasy, plaże, parki oraz inne tereny atrakcyjne przyrodniczo. Często odwiedzają miejsca sprzyjające rekreacji, jak las miejski, gdzie ostatnio odkryli dzikie wysypisko. Okazuje się, że nie tylko turyści śmiecą, ale i miejscowi.

- Podczas spaceru z psem zauważyłam auto wjeżdżające na obrzeża lasu informuje Jolanta Futera, komendant straży ochrony przyrody. - Kierowca passata, na giżyckich numerach jak gdyby nigdy nic, nie zważając na mnie zaczął wyrzucać worki ze śmieciami. Interwencja była błyskawiczna. Groźba wysokości kary poskutkowała natychmiastowym uprzątnięciem terenu. Pozostawianie śmieci to naganne zachowanie. Tym bardziej, że zjawisko to obserwujemy w miejscach, w których chcemy poprzebywać bliżej natury.
Sprawcy muszą liczyć się z wysokimi karami.

Jaj informuje pani komendant, za zaśmiecanie lasu grozi mandat w wysokości 500 zł, a 1000 zł za zbieg dwóch wykroczeń np. nielegalny wjazd i parkowanie na terenach leśnych oraz zaśmiecanie lasu. Jeżeli sprawa trafi do sądu, może być wymierzona kara grzywny do 5000 zł. Wszystkich obowiązują opłaty za wywóz nieczystości, a mimo to niektórzy nadal wywożą śmieci do lasu.
rs

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zenON #3070909 13 lip 2021 18:54

    "komendant straży ochrony przyrody" - a cóż to za nowe stanowisko?

    odpowiedz na ten komentarz