Nowe kosze lśnią i przypominają: „Pozostaw Olsztyn Czysty”. Ile to kosztowało?

2021-07-11 07:30:34(ost. akt: 2021-07-09 20:30:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

ZDZiT rozpoczął wymianę śmietników na przystankach autobusowych. Nowe kosze lśnią i rzucają się w oczy dzięki napisowi: „Pozostaw Olsztyn Czysty”. Przekaz jest słuszny, bo nie powinniśmy śmiecić, a Olsztyn ciągle tonie w śmieciach. I to wszędzie.
Teoretycznie każda forma promocji odpowiednich postaw obywatelskich jest dobra, warto się jednak zastanowić, czy coś nie tak było z poprzednimi koszami na śmieci. Niektóre z nich — to prawda — były już zdewastowane, brudne czy lekko przechylone, ale pełniły swoją podstawową funkcję, więc raczej nie było potrzeby j wymiany. Wystarczyłoby je naprawić i odmalować.

Fot. Zbigniew Woźniak

Łącznie, jak informuje Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zostanie zamontowanych 299 nowych koszy. Co w takim razie stanie się ze starymi koszami. I ile kosztowały nowe?

Fot. Zbigniew Woźniak

Rzecznik ZDZiT odpowiada: Śmietniki, które zdemontujemy z przystanków, zostaną zgromadzone w naszym magazynie. Następnie — sukcesywnie naprawiane i odmalowywane — będą umieszczane w miejscach najbardziej wyeksploatowanych śmietników poza przystankami. Sam koszt zakupu (bez montażu) nowych koszy przystankowych to 151 520,63 zł.

Mam pytanie!


W kwestii śmietników nie jestem ekspertką, ale zastanawiam się, z czego są one zrobione, skoro aż tyle kosztowały... Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć koszty montażu (przecież nikt nie będzie pracował wyłącznie dla idei) oraz renowacji starych koszy śmietnikowych. Czy tych pieniędzy nie można by zainwestować w inny sposób, ale również w celu promocji dbania o środowisko?

Fot. Zbigniew Woźniak

lew

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3070780 11 lip 2021 08:26

    Szokująca cena.Warto się przyjrzeć przetargowi na zakup, bo chyba takowy był.A dopiero wczoraj Grzymowicz jęczał na swoim fejsbuku,że nima pinindzy i czekają olsztyniaków DRASTYCZNE podwyżki wszystkiego

    Ocena komentarza: warty uwagi (30) odpowiedz na ten komentarz

  2. bob #3070778 11 lip 2021 07:47

    skandal, kosz ponad 500pln plus montaz ok 500 pln to daje ok. 1000 pln, jaja ja berety, dewastacja budzetu miejskiego, zamiast stare remontowac to najlepiej nowe, niegospodarnosc w stylu PO , grzymowicz to w NO kazdy rzadzi zamiast prezydenta, ciekawe jakie sa nastepne kwiatki , ponad 1000 pln za kosz , nie do ogarniecia, brak szacunku do publicznego pieniadza

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz