Coraz więcej osób wylatuje z lotniska w Szymanach

2021-07-10 12:04:40(ost. akt: 2021-07-09 15:42:16)
samolot

samolot

Autor zdjęcia: Pixabay

O 237 proc. wzrosła liczba podróżnych korzystających z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w czerwcu w porównaniu do ubiegłego roku. W czerwcu 2020, w czasie pierwszej fali pandemii, odprawiono 719 pasażerów, w czerwcu tego roku — 2423 pasażerów.
Mimo wciąż panującej pandemii widoczny jest wzrost liczby pasażerów lotniska w Szymanach. Jak mówi Aleksandra Baranowska, specjalistka ds. marketingu lotniska, ten wzrost jest związany z wakacjami.

— W letniej siatce połączeń naszego lotniska pasażerowie znajdą dwie nowości, które już cieszą się dużą popularnością: połączenie krajowe Ryanair do Wrocławia oraz połączenie zagraniczne LOT do chorwackiej Rijeki — mówi Baranowska. — Poza tym pasażerowie mogą w dalszym ciągu korzystać z lotów krajowych do Krakowa, realizowanych przez LOT.

Dodatkowo po kilku miesiącach zawieszenia, do rozkładu lotów lotniska Olsztyn-Mazury powróciły połączenia do Londynu Stansted i Dortmundu, — To również wpływa na wzrost liczby pasażerów — konkluduje specjalistka.

Poza ruchem pasażerskim lotnisko w Szymanach obsługuje loty szkoleniowe, medyczne, biznesowe i wojskowe. — Liczba operacji lotniczych w sektorze lotnictwa ogólnego General Aviation różni się w zależności od miesiąca — dodaje Aleksandra Baranowska. Od początku roku port lotniczy zanotował aż 1600 takich operacji.

Od początku tego roku na lotnisku Olsztyn-Mazury odprawionych zostało 5652 pasażerów. To mało w porównaniu z ubiegłorocznymi statystykami, kiedy tylko w styczniu odprawiono 13 679 osób, zaś w lutym i sierpniu — ponad 11 tysięcy. Nowe połączenia mogą podnieść statystyki w wakacje.

MK

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3070741 10 lip 2021 21:36

    Cześć mam na imię Monika , jestem bardzo nieśmiała i trochę mi głupio ,że piszę takie ogłoszenie ale postanowiłam ,że może w taki sposób znajdę Pana który mnie zaspokoi .Jestem totalną amatorką ale chciałabym sie z kimś zabawiać ,chciałabym wziąć facetowi do ust.. zobaczyć jak to jest.. chciałabym żeby facet mnie ostro pieścił. . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika69

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz