Muzyczny lipiec w Olsztynie!

2021-07-09 07:36:10(ost. akt: 2021-07-09 08:27:33)
Amfiteatr

Amfiteatr

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przedstawiamy lipcową rozpiskę koncertów w Olsztynie. Oferta jest bardzo bogata, w Olsztynie pojawią się gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz początkujący muzycy. Dzięki różnorodności gatunkowej, każdy znajdzie coś dla siebie.
9 lipca

Jazz koncert Krzysztof Lenczowski Trio " Lost Journey"
21.30 Galeria Usługa Jazz Bar
Koncert jazzowy Krzysztof Lenczowski Trio o godzinie. Będziecie mieli Państwo okazję uczestniczyć premierowym wykonaniu albumu "Lost Journery".


Marcin Masecki: Nokturny Chopina

20:00 Amfiteatr im. Czesława Niemena
W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi pianista, kompozytor i aranżer: Marcin Masecki. Podczas koncertu usłyszymy Nokturny Fryderyka Chopina.

10 lipca

Dzień Mniejszości Narodowych – koncert zespoły Chanajki i Horpyny
11:00–15:00 Osada Kozacka „Ataman”
Jak napisali organizatorzy - spotkanie ma na celu integrację różnych grup, aktywnych stowarzyszeń oraz przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz zaprezentowanie ich dorobku kulturowego.
Wśród zaproszonych zespołów znaleźli się: zespół Chanajki, który powstał z fascynacji pieśniami jidysz i kompozycji związanych z żydowskimi twórcami z terenu Podlasia oraz zespół Horpyna - czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce.
Wydarzenie jest bezpłatne

11 lipca

Spięty. Black Mental
20:00 Amfiteatr im. Czesława Niemena
W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, Spięty.

Fot. MOK Olsztyn

XLIII Olsztyńskie koncerty Organowe
Bazylika konkatedralna św. Jakuba
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpią: Michał Białko – organy; Marek Polański – skrzypce. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

Kultura w Parku: Horpyna w Olsztynie
18:00 Park Jakubowo
Zapraszamy na bezpłatny, folkowo-rockowy i pełen kozackiej energii koncert zespołu Horpyna! Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Kultura w Parku!", finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

16 lipca

Jazz koncert solo violin Stanisław Słowiński

19:00 Galeria Usługa Jazz Bar
Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie
muzycznej. Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata.

Koncert Tribute to Maanam Show w Olsztynie
19:00 Galeria Sowa
Tribute to Maanam to hołd dla jednego z najważniejszych dla polskiej rockowej sceny muzycznej zespołów. To ukłon młodych muzyków w stronę znakomitej muzyki, a przede wszystkim wspaniałych tekstów Kory. Koncert to podróż przekrojowa po największych hitach Maanamu.
Cena biletu: 40 zł

17 lipca

Local Warming 2021 w Olsztynie
17:00-2:00 Park Centralny (przy Tartaku Raphaelsohnów / Zajezdnia Trolejbusowa)
Kolejny raz odbędzie się Local Warming, czyli plenerowa i bezpłatna imprezę z muzyką elektroniczną.
Local Warming to tradycyjnie dwie sceny, live acty uznanych gwiazd sceny klubowej i tanecznej oraz sety didżejskie artystów lokalnych i ze sceny ogólnopolskiej. Oprawa VJska i strefa gastro na bogato. Już 17 lipca w Parku Centralnym (tyły Tartaku Raphaelsohnów vs. Zajezdnia trolejbusowa).
Live stage:
• The Party Is Over
• Szum & Fykes
• BOKKA
DJ stage:
• Clicktime Kliq
• Green Jesus
• Last Robots
• Kuba Sojka
Dla głodnych i spragnionych przewidziana jest strefa gastro (foodrucki, piwo, drinki).


23 lipca

DNI OLSZTYNA: GRrupa Mocarta wśród gwiazd
20:30 Amfiteatr im. Czesława Niemena
„Grupa MoCarta wśród Gwiazd, czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta”, to tytuł najnowszego programu kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku.

Fot. Grupa MoCarta

24 lipca

DNI OLSZTYNA: Łąki Łan
20:00 Amfiteatr im. Czesława Niemena
W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi niepowtarzalny Łąki Łan.
Zespół doceniany jest za tworzenie świetnego, taneczno-psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy. Dzięki ich energii na scenie, koncerty Łąki Łan są jednymi z najlepszych w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych.
Bilety:
przedsprzedaż do 17.07 – 30 zł
sprzedaż regularna – 40 zł

Fot. MOK Olsztyn

25 lipca

Dni Olsztyna: MaJLo i Kaśka Sochacka
19:00 Park Podzamcze
W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Parku Podzamcze wystąpi znakomity artysta młodego pokolenia - MaJLo! Pod tym pseudonimem kryje się Maciej Milewski - producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista z Gdańska. Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł.
26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records ukazał się debiutancki album Kaśki „Ciche dni”.
Wstęp wolny

28 lipca

Koncert Kraków Street Band
19:00 Galeria Sowa
Grupa od czterech lat zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują trzeci album w dorobku zespołu pt. "Going Away". Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.