Tramwajowe oszczędności rozbudują zajezdnię?

2021-07-06 17:33:36(ost. akt: 2021-07-06 14:37:21)
Obecnie zajezdnia pomieści jedynie 18 tramwajów

Obecnie zajezdnia pomieści jedynie 18 tramwajów

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przetarg na rozbudowę linii tramwajowej pozwolił zaoszczędzić całkiem dużą sumę. Mowa o prawie 70 mln zł. Jak Olsztyn wykorzysta te pieniądze? Cel jest już wyznaczony.
Pieniądze zaoszczędzone na przetargu i zakupie nowych tramwajów można wykorzystać przy wielu inwestycjach związanych z rozbudową linii tramwajowej. Ale ratusz otwarcie mówi o najważniejszej potrzebie — rozbudowie zajezdni tramwajowej. Dlaczego to takie ważne? Olsztyn kupił od Solarisa 15 tramwajów. Flotę uzupełnia 12 sztuk od Durmazlara, a obecnie zajezdnia pomieści jedynie 18 tramwajów. Projekt budowlany jest gotowy.

Planujemy wystąpić do instytucji pośredniczącej o możliwość wykorzystania pełnej kwoty dofinansowania. Te pieniądze cały czas są zapisane w budżecie, ponieważ dopiero miesiąc temu podpisaliśmy umowę. A do tego czasu nie byliśmy pewni rozstrzygnięcia. Nie mogliśmy zmienić budżetu nie wiedząc jakie będzie ostateczne rozstrzygnięcie. A zatem o finansowanie ewentualnej zajezdni jesteśmy spokojni — wyjaśnia Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.Mamy zapewniony wkład własny, a jeśli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyrazi zgodę, to wykorzystamy także dofinansowanie i wybudujemy zajezdnię, która jest nam obecnie bardzo potrzebna. Zaznaczę tylko, że część tych dodatkowych funduszy została już wcześniej przeznaczona na inne cele (5 mln 200 tys. zł na nowe nasadzenia). Co do szczegółów finansowych związanych z kosztami ewentualnej zajezdni to za wcześnie jest by o tym mówić. Nie chcemy sugerować kwoty, jakiej mógłby za to zadanie zażądać ewentualny wykonawca — dodaje.

PJ

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaro. #3070455 6 lip 2021 20:05

    Może przywrócić zajęcia na basenie dla 2-klasistów?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. Stary dziad #3070452 6 lip 2021 19:38

    Skoro rozbudowa linii tramwajowych jest wykorzystywana do budowy nowych ulic i remontu starych to może w ramach rozbudowy zajezdni umieścić ją pod trybunami nowego stadionu piłkarskiego? Panie inżynierze, czyż to nie piękne wyzwanie?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)