[AKTUALIZACJA] W Mikołajkach spadł helikopter do jeziora. Już jest na brzegu [ZDJĘCIA]

2021-07-06 09:57:31(ost. akt: 2021-07-06 15:46:46)

Autor zdjęcia: KW PSP

Dziś przed południem ratownicy MOPR uratowali pasażerów śmigłowca, który wpadł do jeziora Tałty koło Mikołajek.
Prywatny śmigłowiec Robinson 44 wystartował po godz. 9.00 ze Słonecznego Portu niedaleko jeziora Tałty. Po kilku minutach wpadł do jeziora i zatonął. Ratownicy MOPR otrzymali zgłoszenie o godz. 9.26. Chwilę później jednostka stacjonująca w Mikołajkach była już na miejscu. Ratownicy wydobyli z wody wszystkich pasażerów.

– Nasi ratownicy natychmiast zareagowali na wezwanie – informuje Jarosław Sroka, dyrektor MOPR w Giżycku. – Podjęli z wody trzech pasażerów śmigłowca. Wszyscy są cali i zdrowi. Karetki wodne z zespołem medycznym są na miejscu. Śmigłowiec zatonął.


— W Olsztynie i okolicach bardzo rzadko dochodzi do wypadków lotniczych. 4 lub 5 lat temu doszło do lądowania awaryjnego na lotnisku na Dajtkach, ale nikomu nic się nie stało. A ostatni śmiertelny wypadek w Olsztynie miał miejsce kilkanaście lat temu. Jak widać – są to sporadyczne sytuacje. W lotnictwie dzieje się to bardzo rzadko, jednak często się o tym słyszy, ponieważ takie sytuacje są bardzo nagłaśniane. Do zdarzeń, które są zakwalifikowane jako wypadki lotnicze w całym kraju dochodzi kilkadziesiąt razy w skali roku — twierdzi osoba związana z lotnictwem na Warmii i Mazurach. — Najczęstszą przyczyną wypadków jest czynnik ludzki. Do awarii technicznych dochodzi niezwykle rzadko, ponieważ sprzęt lotniczy jest dokładnie i regularnie sprawdzany przez odpowiednie służby. Czasem komuś zabraknie paliwa, ale w takiej sytuacji zawinił człowiek – nie maszyna.

Obecnie (stan na godz. 14:30) trwają przygotowania do wyciągnięcia helikopteru z wody. Do tematu będziemy wracali.

Fot. KW PSP

Fot. KW PSP

Aktualizacja 15:45 - Helikopter jest już na brzegu. Akcja służb mająca na celu wydobycie wraku z jeziora właśnie się zakończyła.

Fot. KW PSP

Fot. KW PSP

Fot. KW PSP

rs


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ols #3070433 6 lip 2021 16:29

    Nie kilkanaście lat temu bo w 2012r rozbił się na Dajtkach szybowiec i pilot zginął.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz