W czwartek koniec rekrutacji na UWM

2021-07-06 10:33:14(ost. akt: 2021-07-06 09:46:52)
UWM

UWM

Autor zdjęcia: archiwum UWM

Kandydaci na studia mają jeszcze tylko kilka dni — do 8 lipca — aby zarejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. A jest w czym wybierać!
W tym roku na kandydatów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim czekają 74 kierunki studiów i 7,5 tysiąca miejsc. System Internetowej Rejestracji Kandydatów będzie aktywny do 8 lipca. Największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce, aby ułatwić kandydatom wybór, uruchomiła kampanię pt. „Trzy Główne Powody”. Akcja ma pomóc niezdecydowanym w wyborze odpowiedniego kierunku studiów, a jest z czego wybierać.

Oferowane kierunki są z praktycznie wszystkich obszarów nauki. Osoby o zacięciu artystycznym, pedagogicznym i osoby, które interesują się naukami przyrodniczymi, rolniczymi czy też medycznymi znajdą w ofercie coś dla siebie — podkreśla Paweł Łojewski, kierownik Biura ds. studenckich.

Zaletą studiowania na UWM w Olsztynie jest niewątpliwie jego kampus.
Wyjątkowe miasteczko akademickie i klimat w nim panujący jest niepowtarzalny. W Kortowie jest wszystko, czego potrzeba i tylko tu da się wypocząć po ciężkiej nauce — mówi Paulina, studentka z Wydziału Humanistycznego.

Do dyspozycji studentów UWM są akademiki położone nad malowniczymi jeziorami, stołówka oraz obiekty sportowe, w tym stadion, basen czy boiska do gry w piłkę nożną, siatkową czy koszykową. W sezonie letnim studenci mogą korzystać w pełni z uroków Warmii i Mazur, kąpiąc się i opalając na uniwersyteckiej plaży czy pływając rowerem wodnym po Jeziorze Kortowskim.

Uniwersytet sprzyja też rozwijaniu pasji i zainteresowań. Taniec, śpiew, motocykle, nurkowanie czy drużyna z ligi rodem z Harrego Pottera. To tylko niektóre propozycje wielu agend Akademickiego Centrum Kultury, do których mogą dołączyć studenci.

UWM ma także własne media, radio studenckie, gazetę i telewizję, z której można dowiedzieć się, co dzieje się w kampusie.

W mijającym roku akademickim uniwersytet uruchomił 8 nowych kierunków. Były to: analityka i zarządzanie publiczne, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, kryminologia, psychologia, chemia oraz filologie: angielska, germańska i rosyjska.
Ogłoszenie wyników naboru na rok akademicki 2021-2022 nastąpi 30 lipca.

źródło: Biuro Mediów i Promocji UWM