Czy Donald Tusk uratuje Platformę Obywatelską? [SONDA]

2021-07-05 11:13:10(ost. akt: 2021-07-05 11:52:14)
Donald Tusk został nowym szefem Platformy Obywatelskiej

Donald Tusk został nowym szefem Platformy Obywatelskiej

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Donald Tusk wrócił na polską scenę polityczną. Wprawdzie nie na białym koniu, ale z mocnym zamiarem uratowania Platformy Obywatelskiej przed politycznym niebytem.
Czy jego powrót okaże się zbawieniem dla tracącej w sondażach Platformy Obywatelskiej? Odbuduje partię, co powoli jej nie tylko wrócić na pozycję lidera opozycji, ale też wygrać z PiS-em w 2023 roku? Czy może jego powrót jest mocno spóźniony i jest to przysłowiowy gwóźdź do trumny dla PO, bo nic nie jest w stanie reanimować politycznego nieboszczyka. Wreszcie czy można wejść do tej samej rzeki dwa razy? Polska jest inna niż kilka lat temu, kiedy Tusk wyjechał do Brukseli. Z kranów płynie nie tylko ciepła woda, ale też obfity strumień pieniędzy pod hasłem "plus".

Donald Tusk wie, że musi grać mocno, żeby zwrócić na siebie uwagę. I zaczął ostro, obwiniając o całe zło PiS. Gra więc tą samą kartą, co kiedyś PiS, winiąc za wszystko Tuska. Teraz Tusk mówi, że PiS to wcielone zł. I to wszystko zbiega się z kongresem PiS i ponownym wyborem Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS. W polityce zapowiada się więc bardzo gorące lato.

Andrzej Mielnicki

Czy Donald Tusk pomoże PO?
Tak
39.11%
Nie
58.1%
Nie mam zdania
2.79%Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sA #3070340 5 lip 2021 16:42

  a na drzewach zamiast liści będą wisieć pis-lamiści

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz

 2. AtoJa #3070333 5 lip 2021 15:05

  Pamiętamy ta antypolską m.nde.Pierwsze co zrobił kiedy objął rządy w Polsce to obniżył zasiłek pogrzebowy, tak nienawidził moherów. Drugie to podniósł wiek emerytalny , chociaż przed wyborami mówił ,że tego nie zrobi, trzecie to ciągle mówił że go praca w Brukseli nie interesuje po czyli rok przed upływem swojej kadencji poszedł ,jak mu makrela kazała do Brukseli.W dodatku na premiera wsadził żałosną Kopacz,

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3070328 5 lip 2021 12:22

  Tak, mam nadzieję, że uratuje, bo to dobry człowiek, który troszczy się o Polskę i Polaków. Po gruntowym przemyśleniu mojej wcześniejszej wobec niego postawy, chce przeprosić za wszystkie obelgi kierowane pod jego adresem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-24) odpowiedz na ten komentarz