Monika Falej: kuratorium to nie kuria. Młoda Lewica z Olsztyna chce odwołać ministra Czarnka

2021-07-03 11:21:49(ost. akt: 2021-07-03 14:18:45)

Autor zdjęcia: Adam Waszkiewicz

Dziś (3 lipca) od godziny 11 pod Wysoką Bramą w Olsztynie Młoda Lewica Warmia i Mazury oraz Monika Falej Posłanka RP zbierali podpisy pod wnioskiem o odwołanie ze stanowiska Ministra Edukacji Przemysława Czarnka.
Przemysław Czarnek chce, aby po wakacjach młodzież wróciła do kompletnie odmienionych szkół i uczelni.

Ręczne sterowanie wyborem dyrektorów placówek, dyktatura fanatycznych kuratorów, praktycznie obowiązkowa religia, dla której alternatywą będzie etyka z nauczycielami po uczelni Rydzyka.

W Ministerstwie Edukacji i Nauki rodzi się właśnie plan przejęcia polskiej szkoły przez ideologię wyznawaną przez Przemysława Czarnka. To ideologia nienawiści, hejtu, pogardy i strachu wobec każdego ucznia i uczennicy, nauczycielki i nauczyciela, dyrektorki i dyrektora, którzy odważą się powiedzieć NIE okrutnej wizji świata ministra Czarnka.

Podpisz się pod wnioskiem o Obywatelskie Wotum Nieufności wobec Ministra Edukacji i Nauki, któremu kuratorium pomyliło się z kurią!
czytamy w apelu Akcji Demokracji.


Do zbierania podpisów w Olsztynie przyłączyli się przedstawiciele Młodej Lewicy z Warmii i Mazur oraz Monika Falej Posłanka RP.

Fot. Adam Waszkiewicz

Wspólnie z młodzieżą będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim wotum nieufności wobec ministra Czarnka. Akcja Demokracja zbiera podpisy w internecie, a my chcieliśmy pokazać się również w realu. Chcemy zaznaczyć, że decyzje dotyczące edukacji powinno podejmować kuratorium, a nie kuria, a kuratorzy to nie inkwizytorzy — mówiła posłanka Monika FalejTo jest zatrważające, sama mam dziecko w wieku szkolnym i jestem przerażona tym co się dzieje z polską oświatą. Nie może być tak, że fundamentalistyczne poglądy pana Czarnka będą prezentowane w szkołach — podkreślała posłanka Lewicy.


Oprócz Olsztyna podpisy zbierane są również w Warszawie, Gdyni, Toruniu, Łodzi, Szczecinie, Częstochowie oraz Poznaniu.

ak/kgKomentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bob #3070274 4 lip 2021 10:18

  nie czerwona, nie teczowa, tylko Bialo - Czerwona takie sa nasze barwy, bialo-czerwone to barwy niezwyciezone, gonic pseudo komuchow, potomkow pastuchow ze czworakow, ruskie kukulki

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

 2. Cyranka #3070187 3 lip 2021 17:51

  TUSK wrócił niech żyje TUSK. Z bezpośredniego porównania sprawności intelektualnej JEGO oraz innego gościa, który dziś gęgał, wynika PRZEPAŚĆ, totalna przepaść!!!! I jeszcze coś. Ten, który tu coś jąka o pierwszym maja i komunistach, ten tuz parafialnego intelektu nie bardzo sobie uświadamia, że pis to strukturalnie ale i mentalnie (bożek jeno inny) parta neobolszewicka. Dlatego pragnę go ostrzec: chłopie walisz w swoich, opanuj się!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-20) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Janek #3070186 3 lip 2021 17:35

   Czy ta w tych kolorowych kudłach też wychodzi z szafy, bo już pewnie się dowiedziała, że żaden normalny chlopak nawet kijem jej nie dotknie i nawet z kartki nie potrafi poprawnie przeczytać taką mamy edukację.

   Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. frost #3070181 3 lip 2021 16:42

    Młoda lewica, stara gadka a w tle stare repy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (28) odpowiedz na ten komentarz

   2. AtoJa #3070175 3 lip 2021 16:32

    Czy to co widać na zdjęciu to juz cała olsztyńska młoda lewica? No to cała kupa was

    Ocena komentarza: warty uwagi (41) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (7)