ES System Wilkasy oflagowany. Trwa pogotowie strajkowe

2021-07-02 12:32:30(ost. akt: 2021-07-15 13:04:26)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Pracownicy ES System Wilkasy rozpoczęli dziś, 2 lipca akcję protestacyjną. Rano oflagowali zakład. Domagają się podwyżek. Trwają negocjacje z zarządem.
Zakładowa Solidarność ES System Wilkasy koło Giżycka zorganizowała referendum strajkowe. 86% załogi poparło akcję protestacyjną. Pracownicy żądają podwyżek w wysokości 380 zł do każdej pensji. Trwające od stycznia negocjacje z zarządem firmy przyniosły częściowy efekt. Wynagrodzenia wzrosły o 240 zł.

Fot. Renata Szczepanik

– To zbyt mało – twierdza pracownicy Es System Wilkasy. – nie takie były nasze żądania. Domagamy się 380 złotych dla każdego pracownika zakładu. Pracujemy za najniższą krajową. Jeśli nie dogadamy się z zarządem, to podejmiemy kolejne kroki strajkowe. Mamy wiele możliwości. Sytuacja, jak widać, jest rozwojowa. Ludzie mają już dość upominania się o parę złotych. Na razie pracujemy jak zawsze, ale sytuacja może się w każdej chwili zmienić.

Fot. Renata Szczepanik

Pracownicy ES System Wilkasy negocjują z zarządem w Krakowie, a właścicielem zakładu od ubiegłego roku jest norweska firma.

– Nawet nie wiemy, czy ktoś powiadomił właściciela, bo na razie nikt do nas się nie odezwał. Czekamy na jakąś reakcje i decyzje – dodają pracownicy wilkaskiej firmy.

Fot. Renata Szczepanik


Zakład powstał we wrześniu 1947r. jako Warsztaty Wydzielone Naprawy Maszyn Rolniczych Państwowych Gospodarstw Rolnych w Giżycku. Do Wilkas nad jeziorem Niegocin zakłady przeniesione zostały w 1951r. Dziesięć lat później nastąpiła zmiana profilu produkcji przedsiębiorstwa na utrzymaną do dziś branżę oświetleniową. Od 1 grudnia 1999 roku właścicielem firmy jest ES - SYSTEM S.A. z siedzibą w Krakowie, a firma przejęła nazwę ES - SYSTEM Wilkasy sp. z o.o. Przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia około 300 pracowników. A w ubiegłym roku zakład wykupiła firma norweska.
Renata Szczepanik


SPROSTOWANIE
Nieprawdziwa jest informacja podana w treści artykułu pt. "ES System Wilkasy oflagowany. Trwa pogotowie strajkowe" opublikowanym w internetowym serwisie gazetaolsztynska.pl w dniu 2 lipca 2021 r. , jakoby za akcją protestacyjną w zakładzie opowiedziało się 86 % załogi. W rzeczywistości za akcją protestacyjną opowiedziało się 86 % pracowników biorących udział w referendum, nie zaś 86 % całej załogi.
Ponadto, nieprawdziwa jest informacja jakoby pensje pracowników wzrosły o 240 zł. W rzeczywistości wzrost ten był wyższy.
Prezes Zarządu
Artur Kubacki


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzysztof Grzelak #3070152 3 lip 2021 13:28

    Miejmy nadzieję,że jeśli dojdzie do strajku Zarząd zacznie Nas brać poważnie. Jest coraz to więcej zamówień,A zarobki są z roku na rok słabsze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. grand #3070083 2 lip 2021 13:18

    Trzymajcie się mocno. Norweg u siebie płaci 6x więcej

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz