Sprawdź, gdzie jest burza [AKTUALIZACJA]

2021-06-30 11:33:07(ost. akt: 2021-06-30 14:02:18)

Autor zdjęcia: Karolina Wilchowska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na dziś zapowiadał burze w dużej części kraju. Na szczęście Warmia i Mazury, jak wynikało z prognoz, miały cieszyć się najładniejszą pogodą. Po godz. 16 ma się to niestety zmienić. Na gorzsze.
Zgodnie z prognozą IMGW dziś (30 czerwca) najładniejszą pogodą cieszy się północno-wschodnia Polska. Pozostałe rejony muszą się liczyć z zachmurzeniami, przelotnymi deszczami i burzami.

Zresztą burzowo będzie prawie w całym kraju. Najsilniej zagrzmi na południowym wschodzie oraz na północnym zachodzie


Temperatura w Olsztynie — od 26 do 28 stopni. Najgoręcej będzie w Polsce południowo wschodniej. Tam termometry pokażą 31 stopni.

Niedawno IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Warmii i Mazur. Od godz. 16 do godz. 3:30 (1lipca) może grzmieć w powiatach:

bartoszyckim, braniewskim, działdowskim, Elblągu, elbląskim, ełckim, giżyckim, gołdapskim, iławskim, kętrzyńskim, lidzbarskim, mrągowskim, nidzickim, nowomiejskim, oleckim, Olsztynie, olsztyńskim, ostródzkim, piskim, szczycieńskim, węgorzewskim.

Burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h.

Sprawdź na żywo, gdzie można spodziewać się burz dzięki wtyczce ze strony Windy.com: