Co dalej z torem motocrossowym? Ruszyły konsultacje

2021-06-28 19:41:12(ost. akt: 2021-06-28 19:55:11)

Autor zdjęcia: Mariusz Kuliś

Od dziś, 28 czerwca mieszkańcy Giżycka mogą wyrazić swoją opinię i oczekiwania dotyczące wykorzystania terenu na wzgórzu św. Brunona, gdzie obecnie znajduje się tor motocrossowy.
Samorządowcy chcą poznać opinię mieszkańców na temat możliwości wykorzystania obszaru na wzgórzu św. Brunona i zagospodarowania terenu, gdzie od wielu lat Klub Motorowy w Giżycku organizuje regularne treningi oraz zawody motocross. Umowa miasta z Klubem Motorowym na użytkowanie toru obowiązuje przez najbliższy rok.

Funkcjonujący dotychczas tor motocrossowy wielokrotnie wywoływał protesty mieszkańców z uwagi na hałas podczas treningów lub zawodów organizowanych na tym torze. Nie bez znaczenia jest też fakt znajdującej się niedaleko Twierdzy Boyen, jeziora Niegocin, okolicznych lasów oraz rekreacyjnego i wypoczynkowego charakteru wzgórza. Stąd decyzja miejskich radnych o przeprowadzeniu konsultacji społecznych, które zaplanowano w terminie od 28 czerwca do 28 października.

Jak informują miejscy urzędnicy, udział w ankiecie mogą wziąć mieszkańcy Giżycka, którzy ukończyli 16 lat i posiadają Giżycką Kartę Mieszkańca lub są zameldowani w Giżycku, co ważne jest w przypadku głosowania elektronicznego.

Konsultacje odbywają się równocześnie w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza dostępnego na platformie E-konsultacje oraz osobiście, poprzez wypełnienie karty do głosowania. Ankiety dostępne są w urzędzie miejskim: w punkcie obsługi klienta oraz biurze promocji, a także w kasie portu Ekomarina oraz w klubie seniora.
rs

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika Bartoszko #3069793 29 cze 2021 00:01

    A co komu przeszkadza ze grupa liczaca kilka osób 2,3 razy w miesiącu posmiga sobie na torze w ramach treningu.Z tego co się orientuję w każdej dziedzinie sportu treningi to podstawa,ktora wróży sukces. Wiem że wczasowicze na motorówkach i skuterach generują większy hałas niż motory,ale im wolno bo oni przynoszą miastu kasę. Zawody motocross odbywają się średnio raz w roku i cieszą się duzym zainteresowaniem mieszkańców jak i przyjezdnych,wiec nie sądzę aby to był wielki problem. Miasto chce wspierać rozwoj sportu, wiec niech pozwoli tym młodym ludziom rozwijanie swoich pasji,a być może w przyszlacsi nazwisko któregoś z Nich będzie kojarzone właśnie z Giżyckiem

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

  2. zenON #3069749 28 cze 2021 21:07

    Ludzie - tu nie ma na co czekać - niech znajdą sobie właściwe miejsce do tych szaleństw, ale na litość boską - to na pewno nie jest takie miejsce. Macie szansę aby się wypowiedzieć to korzystajcie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-21) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)