Policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców. Podsumowanie weekendu na ulicach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

2021-06-28 12:44:27 (ost. akt: 2021-06-28 14:14:24)
policja

policja

Autor zdjęcia: Pixabay

W miniony weekend drogami Olsztyna i powiatu olsztyńskiego "podróżowali" kierowcy, którzy nie powinni wsiąść do samochodu. Policjanci zatrzymali pięć osób, które prowadziły pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich jeździło bez prawa jazdy.
Piątek (25 czerwca)

Około godziny 07:00 na ul. Bałtyckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego tzw. „wężykiem” kierowcę osobowego forda. Po podejściu do kierowcy policjanci poczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promila alkoholu organizmie 59-letniego mężczyzny. Kierowca prowadził pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Również w piątek o godzinie 22:00 w miejscowości Nowy Przykop policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Alkomat potwierdził przypuszczenia świadków zgłaszających policji kierowcę, który stwarzał niebezpieczeństwo na drodze. Po organizmie 30-letniego mężczyzny krążyło ponad promil alkoholu w organizmie.

Około godziny 22:00 policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku dostali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Policjanci wylegitymowali 46-letniego mieszkańca Nidzicy. Kierowca był kompletnie pijany – w jego organizmie krążyło 2,5 promila alkoholu. Ponadto nie miał on uprawnień do kierowania pojazdami, a także ciążył na nim dożywotni zakaz kierowania.

Fot. KWP w Olsztynie

Sobota(26 czerwca)

Kilka minut po północy w Dywitach świadek udaremnił nietrzeźwą kierującą osobowym volkswagenem i natychmiast powiadomił policję. 48-letnia kobieta w organizmie miała ponad 2 promili.

W sobotę policjanci zatrzymali również 41-latka z Olsztyna, który chciał prowadził samochód, chociaż ledwo trzymał się na nogach. Mężczyzna miał 1.6 promila alkoholu. Z informacji otrzymanych z policyjnego systemu ustalono również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Źródło: KWP w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KRUK #3069705 28 cze 2021 14:40

    Potencjalni mordercy https://gazetaolsztynska.pl/ilawa/7412 85,Sprawca-smiertelnego-wypadku-pod-Ilaw a-trafil-do-aresztu.html

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz