Finał Spotkań Zamkowych i koncert Meli Koteluk z zespołem Kwadrofonik w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2021-06-27 12:10:19(ost. akt: 2021-06-27 12:00:13)
Duet Lenda-Kozub

Duet Lenda-Kozub

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Wieczorem 26 czerwca w olsztyńskim amfiteatrze rozbrzmiały dźwięki poezji śpiewanej. Chociaż finałowy koncert Spotkań Zamkowych był biletowany, to muzyka rozchodziła się poza granice fosy i spacerowicze kołysali się lekko w jej rytm.
Na scenie podczas finału 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" widzowie zobaczyli 13. finalistów, a po ogłoszeniu werdyktu wystąpiła gwiazda wieczoru — Mela Koteluk z zespołem Kwadrofonik, którzy wykonali utwory z albumu "Astronomia poety. Baczyński".

Mela Koteluk
Fot. Kamil Foryś
Mela Koteluk

Płyta z muzyką do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego została wydana w ubiegłym roku z okazji 76. rocznicy powstania warszawskiego..

Fot. Kamil Foryś

W sobotni wieczór olsztyński amfiteatr był wypełniony po brzegi. Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, widzowie zobaczyli 13. finalistów Spotkań Zamkowych. Występy wszystkich uczestników zrobiły ogromne wrażenie, jednak zwycięzca konkursu mógł być tylko jeden. A raczej dwóch, ponieważ w tym roku główną nagrodę im. Agnieszki Osieckiej przyznano duetowi Lenda-Kozub ze Świdnicy.

Fot. Kamil Foryś

Basia Raduszkiewicz, Anna Rybska, Piotr Banaszek i Piotr Szauer, którzy byli w jury, stanęli przed nie lada wyzwaniem, ponieważ niełatwo było wskażać zwycięzców. Na szczęście poza główną nagrod, przyznano 4 wyróżnienia oraz 3 miejsca. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Natalia Kawszyn, Julia Kuszkowska, Zuzanna Lenkiewicz i Kinga Rutkowską. Trzecią nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymał Michał Wróblewski, drugą nagrodę, 2000 zł, otrzymała Aleksandra Jeznach, natomiast pierwszą (3000 zł) otrzymał Piotr Zubek.

Paulina i Piotr tworzący duet Lenda-Kozub, zarówno w muzyce, jak i w życiu codziennym, otrzymali główną nagrodę dla najwybitniejszej indywidualności im. Agnieszki Osieckiej oraz 4000 zł. Para wykonała autorską piosenkę "Onoda".

Fot. Kamil ForyśLidia Wieczorek


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #3069690 28 cze 2021 10:55

    A mi sie podobalo... poezja wrocila do Olsztyna... wysoki poziom wykonawcow w konkursie i unikalna Mela Koteluk, tylko moze Pani prezenterka jakby nie z tego koncertu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Antonina Szara #3069680 27 cze 2021 20:10

    I to wszystko ? Cały komentarz na temat tego co się zadziało ? "Zawsze można liczyć na wiersz... "nie wybrzmiał. Od trzydziestu lat jestam na Spotkanach Zamkowych . Tak smutno i żenująco nie było nigdy. Szacunek dla wykonawców. Uratowaliście. Iskierkę ducha spotkań.

    odpowiedz na ten komentarz