Jest agregat dla MOPR, pieniędzy nadal brak

2021-06-25 17:26:48(ost. akt: 2021-06-25 17:49:18)

Autor zdjęcia: Facebook.com/powiatgizycki

Samorząd powiatowy wspiera MOPR agregatem. Pomoc wojewody w kwocie 400 tys. zł jeszcze do giżyckich ratowników nie dotarła.
Rada Powiatu w Giżycku zdecydowała o zakupie do centrum zarządzania kryzysowego agregatu prądotwórczego typu Honda EU 30 IS. Centrum zaś wypożyczyło urządzenie ratownikom Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ten sposób samorządowcy z powiatu przyłączyli się do akcji ratowania MOPRu w związku z trudną sytuacją finansową, z jaką stowarzyszenie boryka się od wielu miesięcy.

- Agregat będzie wspierał akcje ratunkowe oraz inne działania związane z bezpieczeństwem oraz zarządzaniem kryzysowym - informują urzędnicy starostwa. - W poniedziałek, 21 czerwca agregat został umocowany w samochodzie specjalnym MOPR służącym do organizacji poszukiwań osób zaginionych oraz działań ratowniczych zespołu płetwonurków.

Agregat prądotwórczy jednofazowy Honda model EU30iS charakteryzują: cicha praca, moc maksymalna równa 3 kW, wysoka jakość prądu wyjściowego, możliwość równoległego połączenia dwóch generatorów celu podwojenia mocy wyjściowej, tryb pracy ekonomicznej inteligentnie zmniejszający zużycie paliwa.

MOPR nadal czeka na wsparcie finansowe obiecane przez wojewodę warmińsko-mazurskiego w wysokości 400 tys. zł. Procedura konkursowa zakończyła się w ubiegłym tygodniu. Ratownicy czekają na decyzję i ostatecznie na pieniądze. Do końca czerwca trwa akcja i zbiórka pieniędzy #ratujMOPR.
rs

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaczor3333 #3069549 26 cze 2021 07:44

    Wszystko dostają "za Darmo", to na co brakuje pieniędzy tym tzw 'OCHOTNIKOM"

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz