Umowy na remont Uranii podpisane. Rozbiórka zaraz się rozpocznie

2021-06-24 16:35:22(ost. akt: 2021-06-24 15:43:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To już ostatnie chwile w starej Uranii. Umowa na remont obiektu została podpisana. Niedługo do hali wchodzą budowlańcy, którzy przez najbliższe miesiące będą demontować wszystkie elementy wewnętrzne.
Umowa na przebudowę Uranii została podpisana. Pod dokumentem swoje podpisy złożyli prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i wiceprezes firmy Mirbud SA Sławomir Nowak. Nic już nie stoi na przeszkodzie do długo wyczekiwanego remontu Uranii.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na oficjalnej ceremonii złożenia podpisów pod umową był obecny Paweł Woicki, długoletni siatkarz i kapitan AZS-u Olsztyn, który pomimo zmiany klubowych barw nadal jest związany z miastem. „Wujek” nie ukrywał swojego przywiązania do obiektu, który zawsze darzył szczególnym uczuciem.

Bardzo mi szkoda Hali Urania. Wiem, że nowy obiekt jest Olsztynowi potrzebny i taka po prostu jest kolej rzeczy, ale na pewno starej Uranii będzie mi brakowało. Tutaj zawsze odbywały się widowiska sportowe „w starym stylu”, czyli bardzo kameralne mimo tego, że jest to bardzo duży obiekt. Zawsze czułem tutaj bliskość z kibicami i mam nadzieję, że tak też będzie w nowej hali — mówi Paweł Woicki — Do Uranii zawsze wraca się super. Pamiętam zimowe dyskusje o tym, czy możemy trenować w dresach bo zawsze tu był ziąb. Ta hala zawsze była wyjątkowa. Mam tyle wspomnień związanych z graniem na tym obiekcie. W pamięci szczególnie zapadną mi olsztyńscy kibice, zwłaszcza drugi sektor, klub kibica, który zawsze robił świetny doping — kończy Paweł Woicki.

Z Uranią związanych jest kilka pokoleń olsztynian. Przez długie lata hala była naszym miejscem spotkań w którym przeżywaliśmy niezapomniane chwile. To koniec pewnego rozdziału, jednak nie koniec Uranii. Hala wróci w nowym, innym wydaniu i — miejmy nadzieję — znowu będzie powodem do dumy olsztynian.

Nowa Urania będzie nowoczesnym, ekologicznym obiektem. Inwestycja ma zostać wykonana w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy. Wartość projektu to prawie 194 699 999,99 zł.

Fot. Zbigniew Woźniak

Karol Grosz


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa Nowak #3069520 25 cze 2021 09:56

  Czyli parking pod Uranią znów bezpłatny?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. bob #3069517 25 cze 2021 09:53

  dziadersi pozostali sie w tej epoce, cala Polska i europa buduje obiekty sportowe na bloniach miast, ze wzgledu na ekonomie i strukture miast, natromiast w NO po trupach , reaktywacja, komusze myslenie, porazka, odspawac towarzyszy od stanowisk to ludzie niekompetentni, byc moze maja za duzo wiedzy i to ich przerasta

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. frost #3069491 24 cze 2021 20:55

  Za 120 mln Sosnowiec buduje halę i lodowisko, plus stadion na 14 tys za 180 mln. Grzymowicz będzie miał za 200 mln halę i ruiny trzech stadionów. I jeszcze za kilkaset milionów ukochane tramwaje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz