Wielkie zyski z ekologicznych zmian

2021-06-23 16:13:46 (ost. akt: 2021-06-23 16:17:26)
Nowy piec do ogrzewania, ocieplenie domu, wymiana okien, instalacja fotowoltaiczna, odzyskiwanie deszczówki – to tylko niektóre przykłady ekologicznych zmian, które mają ogromne znaczenie dla naszych portfeli. A także dla miejscowości, w której mieszkamy i … dla całej Ziemi!
Już ponad 300 tys. rodzin w Polsce zdecydowało się na montaż instalacji fotowoltaicznej i czerpiąc energię ze słońca płaci miesięcznie za prąd zaledwie kilka złotych!

Ekologia to nie tylko tymczasowa moda, ale klucz do naszej przyszłości i szansa na ocalenie naturalnego środowiska dla naszych dzieci i wnuków. Dlatego Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, tradycyjnie zakorzenione w lokalnych społecznościach i blisko z nimi związane, przekonują nas, że warto stawiać na ekologię. To również rozsądne i opłacalne rozwiązanie na dziś.

Czekają pieniądze z programu Czyste Powietrze
Program Czyste Powietrze to największy i najważniejszy w Polsce projekt służący skutecznej poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację przewidziano dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych.
W zależności od zarobków i planowanych w domu zmian, z programu Czyste Powietrze można otrzymać nawet 37 tys. zł. Rządowe dofinansowanie pokryje jednak tylko część wydatków związanych z wymianą starego pieca, ociepleniem domu, czy instalacją paneli słonecznych. Skąd wziąć brakującą gotówkę? Z pomocą przyjdą Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, które są partnerem programu Czyste Powietrze.

Dzięki umowie zawartej przez Grupę BPS z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszami wojewódzkimi, wszystkie formalności w programie Czyste Powietrze będzie można załatwić w swoim Banku Spółdzielczym. Tzw. szybka ścieżka bankowa to możliwość złożenia wniosku kredytowego jednocześnie z wnioskiem o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Co ważne, dotacja pokryje znaczną część kredytu!

Na stronie www.mojbank.pl można już zgłaszać zainteresowanie tym rozwiązaniem.

Wymień kopciucha
7 na 10 polskich domów jednorodzinnych w Polsce ogrzewanych jest starymi piecami, w których pali się niskiej jakości węglem, drzewem, a nawet śmieciami. To właśnie one wytwarzają smog, zabójczy dla naszych płuc. Wiele miejscowości w naszym kraju od lat utrzymuje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Walcząc ze smogiem, niektóre gminy w Polsce przyjęły już uchwały o likwidacji tzw. kopciuchów na swoim terenie w ciągu najbliższych 2-3 lat. Właśnie teraz jest właściwy moment na ekologiczne zmiany w naszych domach. Chodzi nie tylko o przyszłe oszczędności, ale i o uniknięcie mandatów, które wkrótce będą grozić za korzystanie z przestarzałych pieców i instalacji grzewczych.

Jaki jest Twój ekopomysł?Kto chce płacić niskie rachunki za prąd i ogrzewanie, powinien pospieszyć się z decyzją. Tylko do końca tego roku obowiązują obecne warunki korzystania z własnych instalacji fotowoltaicznych. Osoby, które zdążą zainstalować panele fotowoltaiczne jeszcze do końca 2021 roku będą mogły korzystać z bezpłatnego prądu przez następne 15 lat.

Ale lista celów ekologicznych, które można sfinansować kredytami z Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS jest zdecydowanie szersza. Obejmuje zarówno inwestycje w termomodernizację mieszkania lub domu (wymiana okien i drzwi, ocieplanie stropu, piwnic, ścian zewnętrznych, itp.), montaż instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych (kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, urządzenia, które korzystają z biomasy, itp.), jak i wymianę pieców i kotłów. Środki z kredytu przeznaczyć można również na inwestycje z zakresu ochrony wód, np. zakup i montaż domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych, systemów odzysku wody deszczowej, czy przydomowych oczyszczalni ścieków. Co ciekawe, ekologicznym zakupem mogą być również urządzenia AGD z klasą energooszczędności A+++, a nawet pojazdy z napędem elektrycznym, czy rowery.

A zatem, niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad zakupem elektrycznej hulajnogi, czy planujesz większy remont w domu, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS sfinansują Twój plan.

Materiał Informacyjny Banku BPS

Obrazek w tresci