Jak naprawić Google na smartfonie? Duża awaria popularnej aplikacji

2021-06-22 12:59:12(ost. akt: 2021-06-22 13:08:13)
Jak rozwiązać problem z aplikacją Google na Androidzie?

Jak rozwiązać problem z aplikacją Google na Androidzie?

Autor zdjęcia: PhotoMIX-Company/pixabay.com

Google zaliczyło wpadkę. Użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android zgłaszają problemy z aplikacją Google. Powodem jest najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja systemu.
Z powodu awarii aplikacji Google na urządzeniach z systemem Android co kilka chwil wyskakuje im następujący komunikat: "Google wciąż przestaje działać". Można wtedy zamknąć aplikację lub przesłać opinię.


Użytkownicy zgłaszają, że problem z usługami Google występuje na modelach urządzeń Samsung (Note 10 lite, A32, A40), ale także Redmi Note 9 Pro, Galaxy A7 (2018), Galaxy s8+ s10+, Poco X3 NFC, Galaxy a70, Motorola G9, Xiaomi Redmi 5.

Problem na szczęście można prosto rozwiązać na urządzeniach z Androidem. W sklepie Play należy wybrać ikonę swojego profilu, wybrać zarządzanie aplikacjami i urządzeniem, a potem kliknąć w Google. Użytkownik musi wybrać ikonę kosza, aby usunąć najnowszą aktualizację.

Internetowy gigant na razie nie odniósł się do sprawy w oficjalnym komunikacie. Do zgłoszeń odniósł się jednak na Twitterze Adam Malczak, rzecznik polskiego oddziału Google'a

— Dla tych, którzy dzisiejszego poranka natrafiają na problemy z działaniem aplikacji mobilnej Google'a: otrzymaliśmy informacje o tym, że aplikacja Google'a na urządzeniach z systemem Android nie działa tak jak powinna dla części użytkowników. Obecnie badamy tę sprawę — podkreśla w poście Malczak.