Otwarte pianino przed ratuszem

2021-06-21 14:02:17 (ost. akt: 2021-06-21 14:01:51)   Artykuł sponsorowany
21 czerwca jest Świętem Muzyki. To doskonała okazja, by każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności oraz upodobania jak najszerszej publiczności. Można to zrobić do 19:30 przed ratuszem.
"Open piano" to przedsięwzięcie z kilkunastoletnią tradycją. W 2008 roku została zainicjowana w Londynie - w różnych częściach miasta ustawione zostały pianina i fortepiany, na których zagrać mógł każdy chętny. Pierwsze takie wydarzenie w Olsztynie odbyło się w minionym roku.
- Wówczas ustawiliśmy pianino w sercu Zatorza, u zbiegu ul. Limanowskiego z Żeromskiego - przypomina pomysłodawca olsztyńskiego wydarzenia, Michał Kupisz. - Tym razem jesteśmy w sercu miasta, na placu przed ratuszem. To happening, a jednocześnie akcja o znaczeniu informacyjnym, społecznym, włączająca mieszkańców do popularyzacji muzyki. Chcemy, aby nasze miasto stało bardziej muzykalne, radosne, mniej zestresowane, mniej podzielone.
Muzyka popularna, ale także poważna rozbrzmiewa od rana na placu przed ratuszem. Każdy chętny może spróbować swoich sił. Pianino będzie dostępne dziś (21 czerwca) do 19:30. Ale to najprawdopodobniej nie ostatnia okazja w tym roku.
- Chcielibyśmy, aby akcja odbyła się również w sierpniu, wrześniu i październiku - dodaje Michał Kupisz. - Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i do współpracy przy organizacji tego przedsięwzięcia.
Głównymi organizatorami akcji "Open piano" są Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa oraz Pałac Młodzieży w Olsztynie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD