Więcej biletów na imprezy MOK. Ale nie dla każdego

2021-06-19 12:26:39(ost. akt: 2021-06-19 12:22:55)
Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Miejski Ośrodek Kultury otwiera nową pule biletów. Mogą z niej skorzystać osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. Tylko one będą mogły kupić dodatkowe, imienne bilety na letnie imprezy.
Jeśli wyczerpie się pula biletów na imprezy organizowane przez tę instytucję osoby w pełni zaszczepione będą mogły kupić imienne bilety.

"Zgodnie z ostatnimi decyzjami rządowymi dotyczącymi luzowania obostrzeń, MOK Olsztyn podjął decyzję o wprowadzeniu do sprzedaży dodatkowej puli biletów. Dodatkowa liczba wejściówek pojawi się w sprzedaży na tydzień przed danym wydarzeniem" — poinformowano i dodano, że osoba kupująca taki bilet zostanie poproszona o okazanie dowodu zaszczepienia, a przy wstępie na wydarzenie poproszona zostanie o potwierdzenie swojej tożsamości.

Propozycje MOK są ciekawe. Latem w Olsztynie odbędzie się wiele koncertów. W olsztyńskim amfiteatrze zagrają m.in. Krzysztof Cugowski, Marcin Masecki, Kult i Łąki Łan.


Komentarze pod postem pokazują, że trudno nam się z taką sytuacją pogodzić.

— A jak to się ma do art 73 konstytucji, na który powoływaliście się jakiś czas temu na swoim profilu a który mówi m.in. o tym, że każdemu zapewnia się wolność korzystania z dóbr kultury? — pyta Katarzyna. — Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury.

— Czyli kultura w Polsce będzie już finansowana tylko przez szczepionych? — dodaje Dawid.

— Ja to rozumiem tylko w taki oto sposób: MOK Olsztyn korzysta z KAŻDEJ PRAWNEJ MOŻLIWOŚCI , jaka jest dopuszczona, aby zwiększyć szansę na uczestnictwo w wydarzeniu — podkreśla Maria Dobrosława Rumińska, wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i aranżerka z Olsztyna. — Wszelkie pytania i pretensje kierowałabym jednak w stronę DECYDUJĄCYCH w tym kraju, a nie do niemal ostatniego elementu w łańcuchu systemowym. Bo całkiem ostatnim jesteśmy oczywiście my. I pisząc „my” mam na myśli branżę żyjącą z wydarzeń artystycznych. Miłość Państwu ślę. I również nie lubię obecnego świata w pełni. I jestem bardzo zła.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zasx #3069167 20 cze 2021 01:28

    Gdyby korzystał z każdej prawnej możliwości, aby zwiększyć szansę na uczestnictwo w wydarzeniu, to zakup pierwszej puli byłby zakazany dla zaszczepionych. Proszę nie czarować rzeczywistości. Piszę to jako w pełni zaszczepiony. Co konstytucja mówi o takiej segregacji?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz