Hulajnoga elektryczna dla dorosłych — ile kosztuje, jak wybrać dobrą?

2021-06-18 11:29:43 (ost. akt: 2021-06-18 11:29:37)   Artykuł sponsorowany
Hulajnoga elektryczna to coraz popularniejszy sposób na przemieszczanie się po mieście. Sprzyja temu zakorkowanie centrów dużych miast i częste remonty dróg. Czym kierować się przy wyborze hulajnogi elektrycznej? Jakie są najważniejsze parametry tych pojazdów?
Dobra hulajnoga elektryczna – na co zwrócić uwagę?
Ważnym parametrem przy wyborze pojazdu jest dopasowanie go do wagi użytkownika, czyli maksymalne obciążenie. Warto być szczerym w kwestii swojej wagi, należy pamiętać też o ewentualnym bagażu, który będziesz zabierać ze sobą. Kolejnym niezwykle ważnym parametrem jest zasięg hulajnogi. Informuje, jak daleko na niej dojedziesz, zanim bateria się rozładuje. Im większa pojemność akumulatora, tym dłuższy zasięg. Bardzo ważnym aspektem związanym z baterią jest także czas jej pełnego ładowania. Mniej ważna jest maksymalna prędkość hulajnogi, ponieważ została ona ustawowo ograniczona do 20 km/h. Hulajnoga elektryczna z siedziskiem będzie dobra dla osób, które mają długą drogę do pokonania lub z powodów zdrowotnych źle znoszą długie stanie. To dobry wybór także dla osób starszych, które mają gorszą kondycję.

Jakie są parametry hulajnóg elektrycznych na rynku?
Zazwyczaj hulajnogi dla dorosłych mają udźwig do 100-120 kg.Czas ładowania baterii to od kilku do ok. 10 godzin. Jeśli jeździsz rano do pracy i zależy ci na szybkości i niezawodności, postaw na zasięg do 10 km. Podobnie w kwestii baterii, jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych nerwów lub masz tendencje do zapominalstwa, najlepszym wyborem będzie bateria z krótkim czasem ładowania. Na rynku spotykamy głównie modele z zasięgiem od 5 do 30 km. Gdy wiesz, że będziesz musiał często wnosić pojazd po schodach, wybierz wariant z możliwością składania kierownicy. Znaczenie ma także średnica kół. Duże koła zapewniają większy komfort jazdy i mniejsze drgania, jednak pojazd jest wtedy cięższy. Koła mogą być gumowe lub pompowane. Te pierwsze gorzej amortyzują wstrząsy, ale są niezawodne – nie ma ryzyka „złapania gumy”. To dobra opcja, gdy wiesz, że będziesz poruszać się na hulajnodze głównie po chodnikach. Do jazdy rekreacyjnej w terenie lepsze będą opony pompowane. Takie zwykle posiada hulajnoga terenowa. Ma ona także większą średnicę kół i wbudowane dodatkowe amortyzatory. Z kolei wyższa moc silnika pozwoli pokonywać nawet znaczne wzniesienia.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna w 2021?
Ceny hulajnóg elektrycznych na polskim rynku wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Cena zależy od parametrów, marki i dodatkowych udogodnień, takich jak np. dodatkowa amortyzacja, siedziska, koszyk, możliwość regulacji kierownicy, możliwość składania pojazdu, kask czy inne akcesoria dołączane w zestawie.
Aby dobrać idealną hulajnogę dla siebie, przeanalizuj nie tylko budżet, ale przede wszystkim swoje potrzeby. Określ, po co kupujesz hulajnogę, gdzie najczęściej będziesz z niej korzystać i które parametry będą miały dla Ciebie największe znaczenie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD