Pseudokibice z Olsztyna współpracowali z gangsterami narkotykowymi

2021-06-13 10:55:20(ost. akt: 2021-06-18 11:58:18)

Autor zdjęcia: KWP

Siedem osób trafiło do aresztu. Trzy kolejne osoby już tam były. To efekt śledztwa policjantów z olsztyńskiego CBŚP prowadzonych pod nadzorem prokuratury. Policjanci zabezpieczyli również broń, maczety i narkotyki.
Członkowie gangu, w skład którego wchodzili m.in. pseudokibice olsztyńskiego klubu sportowego, od co najmniej roku zajmowali się przestępczością narkotykową. Działali w województwach warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Do nielegalnego obrotu mogli wprowadzić kilkadziesiąt kilogramów różnych środków odurzających i substancji psychotropowych.

Do pierwszego uderzenia w gang doszło w styczniu 2021 roku. Policjanci zatrzymali wtedy 4 podejrzanych i zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę.

Fot. KWP

W marcu policjanci zatrzymali 2 podejrzanych i przejęli mefedron i marihuanę. Jeden z podejrzanych, chcąc uniknąć zatrzymania, uderzył w radiowóz, który blokował mu wyjazd, a następnie zaczął uciekać. Policjanci użyli broni, raniąc podejrzanego. Został zatrzymany. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych 2 samochody i pieniądze.

Fot. KWP

14 czerwca policjanci przeprowadzili kolejne działania. Między innymi w gminie Lidzbark Warmiński. Zatrzymali 28-latka. Miał przy sobie amfetaminę oraz susz marihuany.

W efekcie tych działań policjanci zatrzymali 7 osób. 3 kolejnych podejrzanych było już w areszcie. Zabezpieczyli [b]amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę, tabletki ecstasy, maczety, 2 sztuki broni.[/b]

Fot. KWP


W Prokuraturze Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna jest podejrzana o kierowanie tą grupą. Dodatkowo zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Fot. KWP

Śledztwo jest rozwojowe. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Żródło: KWP Olsztyn