Olsztyn: Wjechała na czerwonym i skasowała sygnalizator

2021-06-18 09:16:08(ost. akt: 2021-06-18 09:26:38)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Dziś rano na skrzyżowaniu ul. Synów Pułku i Krasickiego 38-latka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzyła w sygnalizator. Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia.
Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, na skrzyżowaniu nie ma żadnych utrudnień w ruchu drogowym.

— Dziś rano doszło do kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Synów Pułku i Krasickiego. Prawdopodobną przyczyną uderzenia w sygnalizator przez 38-letnią kierującą renault, był wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobieta była trzeźwa, została ukarana mandatem w wysokości 300 zł — mówi st. sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kochaś #3069114 18 cze 2021 22:13

  A dodam jeszcze, że zdarzały się "asy", które jechały rozpędzone środkowym pasem i przecinały skrzyżowanie na pełnej prędkości, podczas gdy środkowy pas służy TYLKO do skrętu w lewo, a w tym momencie jest czerwone do jazdy na wprost, a piesi na przejściu mają zielone. Ogółem sygnalizacja w tym mieście to kiepski żart, a jeszcze gorszym jest, że kosztowała wiele milionów i ma być "inteligenta" ( ITS ). Zobaczymy co się zmieni po przebudowie ulicy i tramwajowej estakadzie.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Kochaś #3069076 18 cze 2021 22:09

  Mogło skończyć się gorzej, to cud że do tej pory nic poważnego tam się nie wydarzyło. Nadmierna prędkość po jeździe prawym pasem, bardzo wąski chodnik, łuk, i masa krzaków które zasłaniają sygnalizację za tym łukiem. Więc kierujący autem jadącym nawet 100km/h ma bardzo mało czasu na reakcję, a zdarzają się jeszcze szybsi. Często widzę w tym miejscu ludzi czekających na przejście przez pasy, np wysiadających z aut. lini 121. Kiedy wjedzie w nich rozpędzone auto albo urwany sygnalizator wbije się w głowę to kwestia czasu.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Zbigniew Slesiński #3069064 18 cze 2021 19:00

  "Zawiniło" nie tyle czerwone światło, co nadmierna prędkość, która "wyniosła" pojazd kobiety poza jezdnię ul Synów Pułku.

  odpowiedz na ten komentarz