Dbamy o sport i sportowców

2021-06-18 07:43:53(ost. akt: 2021-06-18 08:01:00)
— Sport pełni ważną rolę w budowaniu naszej wspólnoty narodowej. Dlatego dbamy o sport, który zajmuje istotne miejsce w polityce naszego rządu — mówi Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski, który był gościem Gali Sportu i Biznesu, Poznaliśmy na niej zwycięzców 60. Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Warto tu wspomnieć choćby o programie "Sportowa Polska", którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju czy o Rządowym Programie Klub! W jego ramach w tym roku wsparcie otrzyma 5131 klubów sportowych.

— Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym — powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński, podsumowując projekt Klub.