Bolid Formuły 1 w Olsztynie. Nie brakowało chętnych, żeby zobaczyć pojazd Roberta Kubicy [ZDJĘCIA]

2021-06-17 18:09:20 (ost. akt: 2021-06-17 17:35:16)

Autor zdjęcia: Marcin Jabłoński

Na stacji benzynowej przy alei Warszawskiej w Olsztynie stoi bolid Sauber C37. Wielu olsztynian (i nie tylko) przychodzi zobaczyć, czym jeździł Robert Kubica.
Już od rana wiele osób odwiedzało stację benzynową przy al. Warszawskiej tylko po to, żeby zobaczyć pojazd Roberta Kubicy. Na stacji Orlen w gablocie umieszczono bolid Formuły 1 Sauber C37. Na miejscu spotkaliśmy wielu fanów szybkiej jazdy, którzy chętnie robią sobie z nią zdjęcia.

Fot. Marcin Jabłoński

Fot. Marcin Jabłoński

Fot. Marcin Jabłoński

Pomimo że bolid został postawiony dopiero wczoraj, to już widać nim ogromne zainteresowanie. Prawdopodobnie jeszcze się zwiększy, ze względu na to że zbliża się weekend. Ludzie oczywiście chcą skorzystać z tego, że można zrobić sobie zdjęcie z bolidem Formuły 1 — mówi Piotr, pracownik na stacji Orlen przy ulicy Warszawskiej.

Specjalnie z synem tu przyjechaliśmy, żeby zobaczyć bolid. O tym, że tu będzie, dowiedzieliśmy się z "Gazety Olsztyńskiej" — przyznaje Tomasz.

Fot. Marcin Jabłoński

Tak w ogóle to nie interesuję się Formułą 1. No, ale jeżeli jest okazja zobaczyć w Olsztynie taką maszynę, to oczywiście trzeba skorzystać — stwierdza Bogdan.

Przede wszystkim chciałem tu zabrać syna, ze względu na to że jest on ogromnym fanem Formuły 1. Uważam, że zainteresowanie bolidem będzie jeszcze większe, bo nawet jeżeli teraz nie byłoby tak dużo ludzi, to jednak szybko to się rozejdzie pocztą pantoflową — spekuluje Cezary.

Sami bardzo chcieliśmy zobaczyć ten bolid. Niemniej według nas nie wzbudzi tak ogólnej sensacji, żeby być głównym punktem uwagi przez najbliższe dni. Po prostu motosport w Polsce nie jest tak popularny, żeby nawet wystawa prawdziwego bolidu przyciągnęła jakąś większą uwagę — mówią Krzysztof i Milena.

Fot. Marcin Jabłoński

Widać, że nawet teraz dużo ludzi tu przychodzi. Jednak z doświadczenia wiem, że prawdopodobnie w weekend będzie tu jeszcze większy tłok. Jak stał w Mikołajkach, to w piątek spore grupy ludzi oglądały go nawet o północy. Myślę więc, że może być nawet trzy razy więcej oglądających — podsumowuje Kamil, ochroniarz pilnujący wystawy.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pan Jaweł II #3069009 18 cze 2021 08:56

    Widzę, że niektórzy pamiątkowe zdjęcie z wakacji już obskoczyli. I to bez konieczności wyjeżdżania z miasta.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD