Palestyńczyk zatrzymany w Olsztynie. Stwarzał zagrożenie terrorystyczne

2021-06-17 10:10:10 (ost. akt: 2021-06-17 10:47:18)

Autor zdjęcia: gov.pl

Służby specjalne poinformowały o zatrzymaniu na terenie Olsztyna Palestyńczyka. Mężczyzna miał stwarzać realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym dla mieszkańców Polski.
Wspólne działania Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozwoliły na zatrzymanie pod koniec maja w Olsztynie Palestyńczyka, którego dalszy pobyt w naszym kraju stwarza realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Mężczyzna pochodzi z Autonomii Palestyńskiej.

Palestyńczyk miał utrzymywać relacje z członkiem organizacji terrorystycznej, jest zradykalizowany religijnie i nie stosuje się do zasad współżycia społecznego.

— Materiały zebrane przez ABW dowodzą również, że mężczyzna posiada wiedzę z zakresu chemii, technologii i obsługi broni palnej. W ocenie Agencji pobyt Palestyńczyka w Polsce stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP — informuje rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Zgodnie z decyzją sądu Palestyńczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, gdzie czeka na wydalenie z Polski.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD