Fotomigawka: Dziki na Dworcowej

2021-06-16 07:36:46(ost. akt: 2021-06-16 23:59:46)
Już dawno zapomnieliśmy i nie pisaliśmy o dzikach w Olsztynie. Bo i nie było o czym. Okazało się jednak, że dziki o Olsztynie nie zapomniały.
Tą oto dziczą rodzinę spotkaliśmy na rogu Dworcowej i Żołnierskiej, tuż przy szpitalu dziecięcym. Jeszcze niedawno w Olsztynie to był dość powszechny widok. Jednak miasto przeprowadziło ich odławianie, wiele z nich zabił także wirus afrykańskiego pomoru świń. W sumie w ubiegłym roku populacja dzików w Olsztynie zmniejszyła się o ponad 250 osobników. Większość została odłowiona, natomiast prawie setka z nich została znaleziona martwa. W połowie tych przypadków stwierdzono obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami złapanych na terenie miast dzików nie wolno wywozić do lasu. Trzeba je uśmiercić. Taki nakaz wydał minister środowiska z powodu występowania wirusa ASF w Polsce.

Czy ta dzicza rodzina z osiedla Kormoran to pojedynczy przypadek? Widzieliście państwo jeszcze gdzieś w Olsztynie dziki?

Igor Hrywna

Fotomigawka


To nasza nowa rubryka. Będziemy w niej publikować informacje dotyczące tego, co dzieje się na ulicach Olsztyna, tego co jedni mieszkańcy miasta widzą na własne oczy i chcieliby, aby zobaczyli to inni olsztynianie. Wysyłajcie nam zdjęcia lub informacje i pytania na: redakcja@gazetaolsztynska.pl
: