Polscy piłkarze przegrali ze Słowacją. A Polki ograły i Słowację, i Czechy

2021-06-15 11:05:39(ost. akt: 2021-06-15 10:15:12)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Alex Foc/pixabay.pl

Euro nie zaczęło się dla nas dobrze. Mecz Polska-Słowacja skończył się naszą porażką. Ale tego samego dnia inny mecz piłki nożnej skończył się sukcesem. Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała z Czechami aż 5:0 w meczu towarzyskim w Hiszpanii. Polki ograły też Słowaczki.
Męski futbol nie dał nam powodu do zadowolenia. Może panowie powinni brać przykład z damskiej piłki? Nasze piłkarki rozbiły Czeszki w meczu towarzyskim w Kartagenie 5:0. Gole strzeliły: Ewa Pajor (dwa), Adriana Achcińska, Weronika Zawistowska, Zofia Buszewska.

Polki przygotowują się do startujących we wrześniu eliminacji do mistrzostw świata, które w 2023 roku rozegrane zostaną w Australii i Nowej Zelandii. W pierwszym meczu o punkty 17 września zagrają z Belgią. Mecz w Hiszpanii były ostatnimi testami polskiej drużyny.

Co ciekawe, kobieca reprezentacja Polski do lat 19 pokonała też Słowaczki. 11 czerwca w Popradzie wygrała 2:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły zawodniczki Śląska Wrocław Marcelina Buś i Aleksandra Dudziak, która wykorzystała rzut karny.