Polska zaczyna zmagania na Euro 2020, gdzie oglądać mecz?

2021-06-14 13:06:19(ost. akt: 2021-06-14 14:10:52)

Autor zdjęcia: Łączy nas piłka/Facebook

Reprezentacja Polski dzisiaj o godz. 18 rozegra pierwszy mecz na Euro 2020. Rywalami biało-czerwonych będzie reprezentacja Słowacji, z którą wygraliśmy 3 razy — raz zremisowaliśmy i aż cztery razy przegraliśmy. Jak będzie dzisiaj?

Garść statystyk przed meczem


Polska zajmuje 19. miejsce w rakingu FIFA, Słowacja jest dużo niżej notowanym rywalem— jest aż na 34. pozycji.

Z reprezentacją Słowacji mierzyliśmy się 9 razy, trzy razy wygraliśmy, raz zagraliśmy na remis, a wyższość rywali musieliśmy uznać aż czterokrotnie. Co ciekawe, nigdy nie mierzyliśmy się ze Słowakami przy okazji wielkiego turnieju, przeważnie były to eliminacje lub mecze towarzyskie.

Ostatni pojedynek z reprezentacją Słowacji rozegraliśmy 15 listopada 2013 roku we Wrocławiu. Niestety przegraliśmy wtedy przy wyniku 0:2.

Ostatnim polskim piłkarzem, który strzelił gola reprezentacji Słowacji, był Damien Perquis, którzy pokonał słowackiego bramkarza 26 maja 2012 roku.

Mają kim postraszyć


Największą gwiazdą Słowaków jest Marek Hamsik, który jednak od czasu odejścia z włoskiej Serie A nie prezentuje dawnej formy. Szefem słowackiej defensywy jest Milan Skrinar, który w tym sezonie zdobył mistrzostwo Włoch.

Polskiej publiczności są znani Duszan Kuciak, bramkarz Lechii Gdańsk i Lubomir Satka, obrońca Lecha Poznań. W polskiej lidze występowali też Ondrej Duda z FC Koeln (były piłkarz Legii Warszawa) czy Lukas Haraslin z Sassuolo, który grał w Lechii Gdańsk.

Niewielu Polaków stawia na Słowaków


Pracowania sondażowa Research Partner 4 -7 czerwca zbadała zainteresowanie Polaków Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Warto zobaczyć jak Polacy postrzegają szansę naszych zawodników.

Blisko 40 proc. uważa, że wygramy z naszymi południowymi sąsiadami, a prawie jedna czwarta respondentów oczekuje w tym meczu remisu. Tylko 11 proc. ankietowanych wieszczy zwycięstwo Słowaków. Jednocześnie prawie jedna trzecia badanych nie ma zdania na ten temat.

Fot. Research Partner

Research Partner zapytał także swoich respondentów o szanse Roberta Lewandowskiego na zdobycie korony króla strzelców ME 2020. Na to pytanie aż 32 proc. odpowiedziało: „trudno powiedzieć”. Wśród badanych, którzy wyrazili swoje zdanie na ten temat, opinie rozłożyły się równomiernie.

Fot. Research Partner

Początek spotkania o godz. 18 w TVP 1 i TVP Sport!

Kto wygra mecz Polska-Słowacja?
Polska
36.36%
Słowacja
36.36%
Będzie remis
27.27%