Byli agresywni i naruszyli nietykalność cielesną policjantów

2021-06-11 12:19:25(ost. akt: 2021-06-11 12:33:27)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Giżyccy policjanci od pewnego czasu prowadzili sprawy dotyczące kradzieży katalizatorów na terenie powiatu giżyckiego. Do podobnych kradzieży dochodziło również w innych powiatach. Przełom w sprawie nastąpił 8 czerwca kiedy to policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli auto.
Jeden z mężczyzn - kierowca - tuż po zatrzymaniu auta uciekł, natomiast pasażer został na miejscu. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Ponadto w aucie znajdowały się elektronarzędzia, które mogły pochodzić z przestępstwa kradzieży, bądź służyły do jego popełnienia. Policjanci całej tej sytuacji przyjrzeli się bliżej. Kontynuowali poszukiwania mężczyzny, który zbiegł z miejsca interwencji.

Uciekinier został zatrzymany na jednej z ulic w Giżycku. Poszukiwany kierowca był w towarzystwie innych osób, a podczas wykonywania z nim czynności zarówno on, jak i jego znajomy byli bardzo agresywni wobec funkcjonariuszy. Wszystko wskazywało na to, że są pod silnym działaniem środków odurzających. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

— Zebrany cały materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić mężczyznom zarzuty kradzieży katalizatorów na terenie powiatu giżyckiego i piskiego, jak i zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz wywieranie przemocą wpływu i zmuszania do zaniechania przez nich czynności służbowej — informuje giżycka policja. — 36-latek i 23-latek zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Natomiast 40-latek otrzymał dozór policji i ma stawiać się w komendzie trzy razy w tygodniu na czas zakończenia postępowania.
opr. KT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaczor3333 #3068513 11 cze 2021 20:06

    Coraz mniej rąk do pracy w powiecie, a darmozjadów coraz więcej. Nic tylko podnieść podatki. Ci panowie też chcą zjeść, oglądać telewizję i ćwiczyć na siłowni w areszcie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz