Sędzia Paweł Juszczyszyn domaga się ochrony dóbr osobistych

2021-06-10 18:39:54 (ost. akt: 2021-06-10 19:11:44)
Paweł Juszczyszyn

Paweł Juszczyszyn

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął pozew Pawła Juszczyszyna, w którym domaga się on m.in. ochrony dobrego imienia i godności.
Przypomnijmy. 10 maja Sąd Okręgowy w Olsztynie udzielił zabezpieczenia roszczenia Pawła Juszczyszyna jeszcze przed wszczęciem postępowania, wstrzymując tym samym skuteczność oraz wykonalność uchwały o zawieszeniu sędziego Juszczyszyna w czynnościach służbowych oraz obniżeniu jego wynagrodzenia. Tym samym postanowieniem Sąd Okręgowy wyznaczył Pawłowi Juszczyszynowi termin dwóch tygodni na złożenie pozwu.

7 czerwca do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął pozew Pawła Juszczyszyna przeciwko skarbowi państwa — pierwszemu prezesowi Sądu Najwyższego oraz prezesowi Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Roszczenie to dotyczy — po pierwsze — ustalenia, że uchwała Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego z 4 lutego 2020 r. nie jest orzeczeniem Sądu Najwyższego. Chodzi o uchwałę podjętą w przedmiocie zawieszenia sędziego Juszczyszyna w czynnościach służbowych oraz obniżenia jego wynagrodzenia o 40 proc. na czas trwania zawieszenia.

Po drugie — zaniechania naruszania dobrego imienia i godności Pawła Juszczyszyna i w tym celu nakazanie pozwanemu (zdaniem wnioskodawcy są to reprezentujący skarb państwa pierwszy prezes Sądu Najwyższego oraz prezes Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego) usunięcia tej uchwały ze strony internetowej Sądu Najwyższego oraz zakazanie podawania jej do publicznej wiadomości w przyszłości.

Sprawa wpłynęła do I Wydziału Cywilnego w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #3068424 11 cze 2021 15:23

    Serce się raduje gdy czyta się o Państwu w togach, jak się bawią, droczą za nasze pieniądze z podatków. Jesteście cudowni, żyjcie nam kochani po 120 lat! My ze swojej strony obiecujemy że w skarbie Państwa pieniążków dla Was nigdy nie zabraknie. Mamcie, lawirujcie, interpretujcie kodeks na tysiące sposobów, miłej zabawy kochani!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD