Bilety komunikacji miejskiej jeszcze bardziej dostępne

2021-06-10 12:01:01 (ost. akt: 2021-06-10 12:01:06)   Artykuł sponsorowany
Pasażerowie olsztyńskich tramwajów i autobusów mogą kupować przejazdówki na kolejnej z platform - zBiletem. To oznacza następne zwiększenie dostępności biletów i zróżnicowanie form ich dystrybucji.
Punkty Obsługi Klienta, stacjonarne i mobilne biletomaty, a także aplikacje mobilne lub przejazdówki zapisywane bezpośrednio na kartę płatniczą. Olsztynianie mają szeroki wachlarz możliwości opłacenia przejazdu transportem zbiorowym.
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu nawiązał współpracę z platformą zBiletem, która działa już w kilkudziesięciu polskich miastach. Za jej pośrednictwem można kupić każdy rodzaj biletu olsztyńskiej komunikacji miejskiej.

- Bilety okresowe imienne można kupić w popularnym sklepie internetowym, a pozostałe bilety jednorazowe i krótkookresowe bezpośrednio w aplikacji mobilnej - wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - W aplikacji zBiletem można płacić kartą, Blikiem a także Google Pay i Apple Pay w zależności od platformy. W sklepie internetowym dostępne są też płatności przelewem, a nawet płatność odroczona.

Aplikacja mobilna jest darmowa i funkcjonuje na smartfonach z systemem Android oraz iPhone.

Poza nową platformą, bilety komunikacji miejskiej można kupować w dotychczas funkcjonujących serwisach: moBilet i SkyCash. Dzięki aplikacji mPay przejazdówki można zapisać bezpośrednio na karcie płatniczej, w smarfonie z funkcją NFC czy smatwatchu. Do kupna biletu można też wykorzystać elektroniczną portmonetkę Olsztyńskiej Karty Miejskiej lub zapisać w OKM długookresowy bilet.

W poprzednim roku olsztyńska komunikacja miejska przewiozła 26 mln pasażerów. W ostatnich miesiącach ponownie rośnie liczba podróżnych. W kwietniu liczba sprzedanych biletów to nieco ponad 370 tys. (jednorazowe - 352106, okresowe - 5429, miesięczne - 12687), a w maju - 493 tys. (jednorazowe - 468915, okresowe - 9012, miesięczne - 15280).


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD