Zjazd PiS na Warmii i Mazurach. Hybrydowo wybierają delegatów

2021-06-11 20:22:28(ost. akt: 2021-06-11 19:52:22)

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę 12 czerwca wybierze swoich delegatów z Warmii i Mazur na kongres krajowy. To oni wybiorą władze ogólnopolskie partii. Zjazd odbędzie się w Mrągowie, a ma w nim uczestniczyć aż 300 działaczy.
Sobotni zjazd PiS nie będzie się zajmował wyborami władz regionalnych, a jedynie delegatów na kongres krajowy. Z informacji uzyskanych od Jerzego Szmita, prezesa partii w okręgu olsztyńskim, wynika, że wybory władz regionalnych odbędą się dopiero jesienią. Zjazd w Mrągowie będzie hybrydowy. Lokalni działacze będą przyjeżdżali grupami poszczególnych powiatów.

— Powód takiej formy zjazdu jest prosty. Musielibyśmy wynająć salę na ponad 600 osób, bo zgodnie z nadal obowiązującymi przepisami należy zachowywać dystans społeczny i zapewnić podwójną ilość miejsc — wyjaśnia Jerzy Szmit, przewodniczący PIS w okręgu olsztyńskim.

Zjazd, będzie odbywał się w Restauracji „Patria”. Zacznie się o godzinie 10, a zakończy o godzinie 16. Wezmą w nim udział działacze z powiatów giżyckiego, mrągowskiego, kętrzyńskiego, olsztyńskiego, Olsztyna, nidzickiego, węgorzewskiego, piskiego, ełckiego, oleckiego, gołdapskiego i szczycieńskiego.

Na zjeździe okręgu olsztyńskiego PiS ma zostać wybranych 15 delegatów. Z informacji, które uzyskaliśmy od szefa okręgu wynika, że kandydatów jest 20. Delegatami będą także parlamentarzyści i osoby znajdujące się we władzach ogólnopolskich partii.

Kongres krajowy PiS odbędzie się 3 lipca. PiS, któremu przewodniczy Jarosław Kaczyński, razem z Porozumieniem Jarosława Gowina i Solidarną Polską kierowaną przez Zbigniewa Ziobro, tworzą Zjednoczoną Prawicę.

SK
Źródło: Gazeta Olsztyńska